Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +

Wakacje w górach? W tych miejscowościach znajdziesz wiele atrakcji dla dzieci

📅 wtorek 14.06.2016 do wtorek 05.07.2016
dziecko na wakacjach
Karpacz

Karpacz to miejscowość idealna miejscowość na wakacje z dzieckiem w górach. Nie dość, że swój bieg zaczyna tu wiele górskich szlaków, to na dodatek oferta miejscowości z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. Młodzi odkrywcy koniecznie powinni odwiedzić „Karkonoskie Tajemnice” – magiczne miejsce, w którym można poznać historię ducha gór. Warto także zwiedzić muzeum klocków Lego. Małych amatorów wodnego szaleństwa trzeba zabrać do „Parku Wodnego Tropikana”. Młodzi sportowcy mogą natomiast zabawić się w parku linowym „Tarzan” lub zjechać sankami z toru „Kolorowa”. Co więcej, w odległych zaledwie o kilka kilometrów od Karpacza Ściegnach mieści się „Miasteczko Westernowe”, gdzie można podziwiać pojedynki rewolwerowców i brać udział w napadach na bank.

Wisła

Kolejną miejscowością przyjazną najmłodszym jest Wisła. Codziennie kursują tu ciuchcie i dyliżansy, obwożące rodziny po najciekawszych miejscach w mieście. Najmłodsi mogą wyszaleć się w położonej w samym centrum sali zabaw. W dzielnicy Malinka zlokalizowana jest skocznia narciarska. Co więcej, warto wejść również do holu domu zdrojowego, gdzie stoi czekoladowa figura legendy polskich skoków Adama Małysza. W pobliskim Ustroniu można natomiast zwiedzić „Park Dinozaurów” oraz przeżyć przygodę w „Leśnym Parku Niespodzianek”.

Zakopane

Wybierasz się z dziećmi w Tatary? Wybierz Zakopane, a pociechy nie będą się nudzić. Zimą można zakosztować prawdziwego białego szaleństwa w centrach snowzabawy. Latem warto natomiast zobaczyć skocznię narciarską „Wielka Krokiew”. Warto odwiedzić także park linowy „Złota Grań”, gdzie oprócz wspinaczki można zagrać w paintball lub postrzelać na strzelnicy. Przez cały rok można także popływać w „Zakopiańskim Aquaparku”.