Wakacje trwają w najlepsze! Dąbrowa Górnicza

różne lokalizacje mapa

sobota 29.07.2017 do niedziela 30.07.2017

Wakacje trwają w najlepsze! Dąbrowa Górnicza

„Akcja Lato” w Dąbrowie Górniczej trwa w najlepsze. Podobnie jest w placówkach Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie przez całe wakacje można znaleźć szereg atrakcji dla najmłodszych. Od 17 do 28 lipca akcja zawita do Klubu Osiedlowego Krąg oraz świetlic środowiskowych w Łęce, Trzebiesławicach i Łośniu.

W programach wspomnianych placówek znajdą się nie tylko gry i zabawy oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne, ale także wycieczki do kręgielni, kina, obserwatorium astronomicznego i Studia Filmów Rysunkowych. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach z makramy, wykonać ozdoby z filcu i nauczyć się podstawowych węzłów żeglarskich. Wszystko po to, by nikomu (kto spędza wakacje w mieście) nie doskwierała nuda. W miarę upływu letnich dni do akcji dołączać się będą kolejne placówki PKZ. Szczegółowy program atrakcji znajdą Państwo na stronie:

http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/artystyczne-wakacje-w-placowkach-pkz

17 LIPCA – 28 LIPCA
Placówki PKZ, godz. 10:00 – 14:00
IV CZĘŚĆ AKCJI LATO W PLACÓWKACH PKZ

Oprócz tego:

15 LIPCA – 26 SIERPNIA

Fabryka Pełna Życia, godz. 21:30 (lipiec) i 21:00 (sierpień)

LETNIE KINO PLENEROWE

Najwyższą frekwencją do dzisiaj cieszył się film „Dzikie historie”, który był pierwszym seansem tegorocznego cyklu i paradoksalnie jedynym przeniesionym ze względu na pogodę do Sali Teatralnej PKZ. – Pomimo większej frekwencji podczas seansu w siedzibie PKZ, nadal mamy nadzieję, że pogoda dopisze w pozostałe soboty lipca i sierpnia i mieszkańcy będą mogli cieszyć się filmem w niezwykłej atmosferze fabryki pod rozgwieżdżonym niebem, bo takie seanse są najlepsze – mówi Sebastian Witas realizator imprezy z ramienia PKZ. 15 lipca na wielkim pneumatycznym ekranie zostanie wyświetlony hiszpańsko-argentyński thriller „El Clan” opowiadający o tym, że ocenianie ludzi po pozorach może być podłożem wielkiej zbrodni. Grzechem zaś byłoby nieskorzystanie z oferty Letniego Kina Plenerowego, podczas którego zobaczymy jeszcze siedem filmów m.in. „Majora”, „Młodość”, „Moonlight” czy „Stare grzechy mają długie cienie”.

Rozkład jazdy:

El Clan – 15 lipca, godz. 21:30

Stare grzechy mają długie cienie – 22 lipca, godz. 21:30

Młodość – 29 lipca, godz. 21:30

Major – 5 sierpnia, godz. 21:00

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął – 12 sierpnia, godz. 21:00

Moonlight – 19 sierpnia, godz. 21:00

Nauczycielka – 26 sierpnia, godz. 21:00

http://www.palac.art.pl/pl/aktualnosci/letnie-kino-plenerowe-2017

Wstęp wolny

——————————————————————————

16, 23, 30 LIPCA

Park Zielona, godz. 18:00

LATINO NA TRAWIE – SOJKA BAND W PARKU ZIELONA

Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band wraca na plenerową scenę Parku Zielona. W najbliższą niedzielę o 18:00 usłyszymy kolejny koncert z cyklu „Latino na trawie”. Jerzy Sojka wraz ze swoją orkiestrą oraz solistami wykonają utwory z gatunku latino, swing oraz szeroko pojętej muzyki tanecznej.

W poprzedni weekend gościnnie wystąpiła Orkiestra Back to Big Band z Czeladzi, która zgromadziła ponad 300-osobową publiczność w dąbrowskim parku. I tym razem wokaliści orkiestry – Elżbieta Gawlak, Agnieszka Ozorek i Grzegorz Janus – z całą pewnością nie pozwolą, by ktokolwiek się nudził. W trakcie koncertu dozwolone jest śpiewanie i tańczenie, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy 16 lipca odwiedzą Park Zielona do wspólnej zabawy. – Mamy nadzieję, że frekwencja, podobnie jak pogoda, dopisze również podczas tego koncertu. Sojka Band zagra jeszcze trzykrotnie 16, 23 i 30 lipca. W sierpniu zastąpi ją Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej, która da cykl koncertów pn. „Przeboje Lata” – mówi Weronika Kolbiarz z ramienia PKZ. W przypadku niesprzyjającej aury pogodowej, koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia – organizatora imprezy.

http://www.palac.art.pl/pl/aktualnosci/latino-na-trawie-sojka-band-w-parku-zielona
Wstęp wolny

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
palac_kultury_zaglebia_PKZ_logo

Pałac Kultury Zagłębia

Placówka prowadzi działalność imprezową i kulturalno-oświatową, skupioną na animacji zawodowego i amatorskiego ruchu artystycznego. Warto wspomnieć o sztandarowej imprezie, jaką są "Barbórkowe Spotkania Teatralne", odbywające się w Pałacu nieprzerwanie od 1973 roku. Założeniem "Spotkań" jest promowanie …

Więcej

Adres:

Plac Wolności 1
41-300 Dąbrowa GórniczaKontakt:

(32) 260 04 17
promocja@palac.art.pl
http://palac.art.pl