Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +

Wakacje nad morzem z dzieckiem? W tych miejscowościach nie zepsuje ich brzydka pogoda

📅 niedziela 17.07.2016 do środa 31.08.2016
wakacje z dzieckiem

Polskie lato bywa kapryśnie. Każdemu z nas choć raz zdarzyło się pojechać na wymarzony urlop nad polskie morze, podczas którego deszcz lał się z nieba strumieniami, a największą rozrywką stały się spacery pod parasolem i wieczorne przesiadywanie w knajpkach. Jak uratować wakacje malucha, gdy aura nie sprzyja plażowaniu? Oto nadmorskie miejscowości, w których nie można się nudzić bez względu na pogodę.

Trójmiasto

Trójmiasto to doskonały wybór na wakacje z dzieckiem nad morzem. Choć plaże bywają zatłoczone, oferta atrakcji dodatkowych jest naprawdę imponująca i mamy na myśli nie tylko molo w Sopocie, ZOO w Gdańsku Oliwie czy liczne aquaparki. W deszczowe dni warto odwiedzić Grodzisko na Górze Zamkowej w Sopocie, gdzie odtworzono średniowieczną osadę oraz Sołdka – okręt-muzeum, który jest zacumowany w Gdańsku. Dobrym pomysłem będzie także wizyta w Muzeum Kultury Morskiej w Gdyni, gdzie na najmłodszych czeka wiele wrażeń.

Swarzewo k. Władysławowa

Nie lubisz zatłoczonych nadmorskich kurortów? Wakacje z dzieckiem spędź w Swarzewie – to niewielka miejscowość w pobliżu Władysławowa. Oprócz obowiązkowego morza i plaży, na dzieci czekają tam liczne atrakcje. W niepogodę możecie odwiedzić Wystawę Budowli z Klocków LEGO oraz Wystawę Morskiego Graffiti w 3D. Niezapomnianą frajdą dla najmłodszych z pewnością będzie także wizyta w labiryncie kukurydzy – gdy pada, koniecznie pamiętajcie o włożeniu płaszczy przeciwdeszczowych.

Rewal

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Najbardziej znaną z atrakcji Rewala jest kolej wąskotorowa, kursująca na trasie Pogorzelica-Gryfice. Można wybrać się nią choćby do pobliskiego Trzęsacza. W deszczowe dni warto odwiedzić Oceanarium przy ul. Westerplatte oraz Bajkową Chatę, gdzie na własne oczy można zobaczyć

najbardziej znane postacie z baśni. Dobrym pomysłem będzie również odwiedzenie Parku Wieloryba, pełnego przygód i ciekawostek związanych z morską fauną i florą.