wakacje 2011

wtorek 28.06.2011 do czwartek 21.07.2011

Teatr Wielki – Opera Narodowa poszukuje młodych aktorów, scenografów, kostiumologów… To nie żart! W te wakacje, od 11 do 24 lipca, każdy, kto skończył 14 lat może wziąć udział w projekcie zorganizowanym przez Dział Programów Edukacyjnych TW-ON i współtworzyć wyjątkowy spektakl od początku do końca.

Warsztaty operowe
Teatr Wielki – Opera Narodowa poszukuje młodych aktorów, scenografów, kostiumologów… To nie żart! W te wakacje, od 11 do 24 lipca, każdy, kto skończył 14 lat może wziąć udział w projekcie zorganizowanym przez Dział Programów Edukacyjnych TW-ON i współtworzyć wyjątkowy spektakl od początku do końca. W trakcie dwutygodniowych warsztatów przewidziane są zajęcia wokalne, aktorskie oraz scenograficzne. Uczestnicy sami wybiorą, czy chcą pracować w grupie aktorsko-muzycznej czy scenograficzno-kostiumowej i przygotują sztukę, którą ostatniego dnia wystawią na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. 

Celem projektu jest opracowanie atrakcyjnej oferty o charakterze teatralnym dla tej młodzieży, która z różnych przyczyn zmuszona jest spędzić wakacje w mieście. Wspólna praca twórcza jest okazją do poznania swoistego „alfabetu sztuki operowej", jej bogactwa form komunikacji z widownią oraz skomplikowanych podziałów na grupy zawodowe – artystyczne, techniczne czy organizacyjne.

W przygotowaniu spektaklu pomogą artyści: Wawrzyniec Kostrzewski – reżyser, Magdalena Brzeska – scenografka oraz Aldona Krasucka – pedagog wokalny. Młodzież pracująca pod okiem profesjonalistów będzie jednak miała za zadanie sama stworzyć spektakl – artyści sprawujący opiekę nad projektem będą służyć raczej wiedzą organizacyjną i dawać twórcze impulsy do samodzielnej twórczości uczestników.

Zajęcia grupy aktorsko-muzycznej rozpoczną się od wprowadzenia do warsztatu aktorskiego oraz pracy nad głosem – ćwiczeń oddechowych oraz aparatu mowy. Następnie odbędzie się praca nad tekstem – ćwiczenia z umiejętności dialogu, słuchania partnera na scenie, odpowiadania. Kolejnym etapem jest praca z tekstem do inscenizacji, analiza bohaterów, podział na sceny i podział ról. Na koniec uczestnicy przeprowadzą próby sceniczne, próby generalne w kostiumach i wystawią swoją sztukę na scenie. Grupa scenograficzno-kostiumowa po wstępnym oprowadzeniu po teatrze pozna podstawowe pojęcia scenograficzne i ustali harmonogram prac, a następnie zaprojektuje kostiumy i skonsultuje je z kolegami z grupy aktorsko-muzycznej. W drugim etapie prac stworzy projekt, a następnie dekoracje oraz ustawi je na scenie do końcowej prezentacji. 
Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przesłać pocztą na adres Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, faksem na numer 22 8260423 lub e-mailem na adres acichocka@teatrwielki.pl

Karta zgłoszeniowa 

Teatr Wielki-Opera Narodowa
Dział Programów Edukacyjnych
Plac Teatralny 1
00-950 Warszawa
tel. 22 692 05 14

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Wielki Opera Narodowa zaprasza dzieci i rodziców na przedstawienia

TEATR WIELKI - Opera Narodowa

Spektakle operowe i baletowe w Teatrze Wielkim odbywają się od wtorku do niedzieli, przez cały sezon artystyczny: od października do czerwca włącznie. Miło nam będzie gościć Państwa na naszych przedstawieniach. Rezerwacja biletów indywidualnych i grupowych tel. +48 22 …

Więcej

Adres:

Plac Teatralny 1,
00-950 Warszawa


Kontakt:

22 69 20 200
office@teatrwielki.pl
http://teatrwielki.pl
facebook