wakacje 2011

Data wydarzenia: sobota 16.07.2011 do środa 31.08.2011

wakacje 2011

Od 17 czerwca br. otwarto Plażę Wilanów – Gdynia, znajdującą się u zbiegu ulic alei Wilanowskiej i Przyczółkowej w Warszawie.

Projekt  realizują wspólnie Urząd Dzielnicy Wilanów m.st.  Warszawy oraz Urząd Miasta Gdyni. To dla warszawiaków sposób na dobry wypoczynek w prawie morskim klimacie, a dla Gdyni – okazja do zaprezentowania wakacyjnej oferty.
Do 11 września br. plaża będzie miejscem wyjątkowych kulturalnych i sportowych wydarzeń dla całych rodzin. Projekt rozpocznie się dzisiaj koncertami gwiazd a zakończy go Festiwal Kultur. 
Od czerwca do września codziennie wilanowska plaża zaprosi na pokazy tańca klasycznego, naukę salsy, siatkówkę plażową, tor do gry w bule, siłownię na wolnym powietrzu, plac zabaw oraz pokazy filmów kina plażowego, milongi i potańcówki na wolnym powietrzu. 
Warto dodać, że organizatorzy włożyli dużo starań w to, by uczynić wilanowską plażę bardzo, bardzo gdyńską… 2,5 tony prawdziwego, nadmorskiego piasku, 2 kg bursztynu, plażowe kosze, marynarz „jak żywy” – 6-metrowej wysokości, monidła „z myszką”, mini-prom Stena Line, no i dużo, dużo niespodzianek, które powinny warszawiakom stworzyć iluzję wakacji u stóp orłowskiego klifu czy też Sea Towers!
 
Organizatorzy maja nadzieję, że jeszcze tego lata, wielu spośród gości wilanowsko – gdyńskiej plaży, zdecyduje się na przyjazd do Gdyni, by iluzję przeistoczyć w piękny, realny wypoczynek w najbardziej słonecznym mieście w Polsce! Atrakcji czeka moc, nawet wówczas gdy słońce na chwilę schowa się za chmury…
 
źródło Urząd Miasta Gdynia 
 
A o nich warszawiacy mogą się dowiedzieć z 300 plakatów i 5 tysięcy ulotek kolportowanych od dziś  w stolicy.
 
W załączeniu przesyłamy zdjęcia z dzisiejszego otwarcia plaży – fot. Jacek Sasin.