W szufladzie (spektakl dla dzieci 0-4 lat)

piątek 06.12.2013

W szufladzie (spektakl dla dzieci 0-4 lat)

„Teatr Poddańczy”, który będzie gościem Teatru Bez Rzędów, zaprezentuje 6 grudnia o godz. 9.00 i 10.30 spektakl pt. „W szufladzie”, który adresowany jest do maluchów i niemowlaków w wieku od 0 do 4 latek.

 

OPIS SPEKTAKLU
premiera: kwiecień 2009 roku
reżyseria: Honorata Mierzejewska – Mikosza
muzyka: Iga Mierzejewska
scenografia: zespół
występują: Agata Butwiłowska, Ewa Mrówczyńska

"W szufladzie" to spektakl, który powstał na bazie doświadczeń europejskich teatrów tworzących dla „najnajmłodszych", a więc dla przedziału wiekowego 0-4. Spektakl powstał dzięki stypendium artystycznemu dla młodych twórców przyznanemu przez Prezydenta Miasta Białegostoku.

Dzieci zostają wprowadzone w świat teatru opowiadaniem o magicznej linii oddzielającej światy – Tu i Tam, świat realny od świata teatru. Scenografię stanowią tajemnicze komódki i szuflady. W każdej z nich mieszka jeden z żywiołów. Są one bohaterami opowieści. Wszystko tworzone jest poprzez zabawę w nazywanie – układanie słów, wydobywanie z przedmiotów dźwięków, zabawę rytmami, które dzieci chętnie naśladują włączając się w tworzenie świata na scenie.

Spektakl miał swoją premierę w Białymstoku w kwietniu 2009 roku, spektakle odbywały się w Akademii Teatralnej, WOAiK- u , w Spodkach podczas „Kulturalnej Akademii Bobasa" zainicjowanej oraz współorganizowanej przez Teatr Poddańczy. Teatr Poddańczy gościł ze spektaklem „W szufladzie" również w Teatrze „Pinokio" w Łodzi oraz w Domu Małego Dziecka w Białymstoku.

Festiwale:
Festiwal Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada" w Rzeszowie, Festiwal „Malta" w Poznaniu w ramach projektu Centrum Sztuki Dziecka „Sztuka Szuka Malucha", Międzynarodowy Festiwal w Bukareszcie „100, 1000, 1000000 stories goes on", Festiwalu Korczak w Warszawie oraz Festiwalu „Animo" w Kwidzynie, „Sztuka szuka malucha" w 2011 w Poznaniu, wybrany w konkursie „Sztuka dla zmiany społecznej" podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu w 2011r. Był również zaproszony na XXX Warszawskie Spotkania Teatralne w 2010r. Ostatnio gości w Teatrze Małego Widza w Warszawie.

Czas przedstawienia: 25 min

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
W szufladzie (spektakl dla dzieci 0-4 lat)

Teatr Bez Rzędów

walickilech@gmail.comLech Walickiwalickilech@gmail.comwalickilech@gmail.co

Więcej

Adres:

Krakowska 13, Kraków

Kontakt:

604078076, 506733112
kontakt@teatrbezrzedow.pl
http://teatrbezrzedow.pl