W starym kinie w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

czwartek 18.09.2014 do czwartek 30.10.2014

W starym kinie w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek zaprasza na wyjątkową wystawę czasową „W starym kinie” prezentującą historię kina, przełomowe odkrycia i niezwykłe wynalazki.

Od czego się zaczęło?…. Można powiedzieć, że historia wzięła początek w epoce kamienia. Przez wieki toczyła się powoli, przyśpieszając z każdym odkryciem,  aż do XIX wieku, kiedy to nabrała tempa. Wiele odkryć wyprzedzało swoją epokę. Nie znajdując zastosowania, ulegały zapomnieniu na kolejne dziesiątki lat, czekając na przypomnienie lub ponownie przypadkowe odkrycie przez kolejnego wynalazcę.

Na naszej wystawie można prześledzić kolej rzeczy, poznać wynalazki i nazwiska ich autorów – uczonych lub zwykłych ludzi, dokonujących swoich odkryć zupełnie przypadkowo.

Prezentowane będą nowinki swoich czasów, dzisiaj już zabytki, święcące swoją chwałę do kolejnego, doskonalszego urządzenia. Będą to latarnie magiczne, projektory, kamery, rzutniki i inne cuda techniki.

Wystawę można oglądać do 30.10.2014 roku.

Zapraszamy grupy na lekcje muzealne poświęcone historii kina uatrakcyjnione projekcjami ze starych rzutników.

Zapisy pod nr.tel.: 17 852 57 15

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy

Zapraszamy w sentymentalną podróż do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami. Muzeum Dobranocek powstało w 2009 roku dzięki pomysłowi Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który przekazał …

Więcej

Adres:

ul. Mickiewicza 13
35-064 Rzeszów

Kontakt:

17 748 36 51
poczta@muzeumdobranocek.com.pl
http://www.muzeumdobranocek.com.pl
facebook