W sierpniu w Krakowie dzieci się nie nudzą

różne lokalizacje mapa

niedziela 01.08.2021 do niedziela 29.08.2021

W sierpniu w Krakowie dzieci się nie nudzą

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Tegoroczny program bezpłatnych zajęć dla najmłodszych zadowoli nawet najbardziej wymagającego malucha – zajęcia w nowohuckiej Zgody 7, spacery po Starym Mieście szlakiem różnych kultur i tradycji oraz szereg baśniowo-ekologicznych aktywności w Parku Jordana podczas Kraków Culture Summer. Przez cały sierpień skorzystamy z bezpłatnych atrakcji, które organizowane są jako część międzynarodowego projektu Orfeo & Majnun.

Spacery po Krakowie z kartami pracy

Można zwiedzać miasto, dobrze się bawić i jednocześnie uczyć się wielu wspaniałych rzeczy o innych kulturach, historii Krakowa i jego tajemnicach. Podczas spacerów wielokulturowych dla dzieci Barbara Polarczyk-Palider poprowadzi maluchy szlakiem Japonii w Krakowie, opowie o najazdach tatarskich na miasto, przedstawi bogactwo kultury żydowskiej i wyjaśni, dlaczego wszystkie drogi prowadzą do Krakowa. Spacery będą wzbogacone specjalnymi kartami pracy dla dzieci Odkryj Kraków, które pozwolą im jeszcze lepiej zrozumieć spacerowe ciekawostki i zachęcą do poszukiwania odpowiedzi i rozwiązywania zagadek zawartych w kartach.

Spacery odbędą się 10, 14, 21 i 23 sierpnia o 11.00.
Spacery przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Na spacery obowiązują wejściówki dostępne na kbfbilety.krakow.pl.

 

Warsztaty dla dzieci w Zgody 7

Sierpniowe warsztaty dla dzieci w nowohuckiej Zgody 7 kontynuują tradycję niedzielnych, przedpołudniowych zajęć o 11.00 i skupią się wokół uczuć i emocji najmłodszych. Wspólnie z prowadzącą zajęcia dzieci spróbują znaleźć odpowiedź na pytania: jak ważne są emocje i czy różnią się one w zależności od wieku, koloru skóry czy pochodzenia. Uczestnicy będą rozmawiać o najmocniejszych ludzkich uczuciach, zarówno tych pięknych, jak miłość czy przyjaźń, jak i tych mniej przyjemnych, jak smutek czy samotność. Zastanowią się też, czy sztuka może pomóc komuś w ciężkiej sytuacji i jaka jest rola zwierząt i natury w życiu człowieka. Dzieci będą m.in. wykonywać drzewo dobrych uczuć czy sklejać złamane serce. Przeniosą się też na sawannę w poszukiwaniu cętkowanych afrykańskich drapieżników.

Zajęcia odbędą się 1, 8, 15, 22 i 29 sierpnia o 11.00.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7 lat.
Na warsztaty obowiązują wejściówki dostępne na kbfbilety.krakow.pl.

 

Warsztaty i baśnie w parku Jordana (Kraków Culture Summer)

Park Jordana stanie się w sierpniu jedną z największych scen muzycznych, ale nie zabraknie tam również zajęć dla dzieci, przedpołudniowych spotkań z baśniami i fantastycznych warsztatów.
Dla najmłodszych i tych nieco starszych przygotowano warsztaty z tworzenia fantazyjnych masek, znanych ze zdjęć i ekspozytorów umieszczonych w całym mieście. Każdy będzie mógł wykonać samodzielnie maskę, ozdobić ją według własnego uznania i zabrać do domu.
Warsztaty odbywać się będą przez cały dzień w sierpniowe weekendy: 7-8, 14-15 oraz 21-22 sierpnia.
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych, a młodsze dzieci będą potrzebowały pomocy rodziców. Nie ma konieczności pobierania wejściówek.

Jeśli dzieci będą miały ochotę przenieść się do świata baśni, polecamy spotkania literackie „Baśnie świata”, podczas których dowiedzą się, jakich baśni słuchają dzieci w Afryce, Australii czy na Dalekim Wschodzie, jakie zwierzęta można spotkać w tych opowieściach i jak poznać inne kultury. Ale to nie wszystko – być może także samym dzieciom uda się stworzyć własną niezwykłą opowieść… Baju, baj!
Czytanie baśni odbędzie się w weekendowe popołudnia: 8 sierpnia o 12.00 i 14.00, 14 i 15 sierpnia o 13.00, 21,28 i 29 sierpnia o 12.00. W spotkaniach mogą uczestniczyć dzieci w każdym wieku. Na spotkanie z baśniami nie obowiązują wejściówki.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Niezwykła okazja do stworzenia ogromnego dzieła sztuki nadarzy się w czasie zajęć Obraz w pigułce/Dose of Painting. Wtedy dzieci i dorośli stworzą wielkowymiarowy obraz na podstawie modułów przygotowanych przez małych pacjentów ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie.
Warsztaty odbędą się 6 i 13 sierpnia o 15.00. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych. Nie obowiązują wejściówki.

Na mapie sierpniowych wydarzeń nie zabraknie także warsztatów EKO: Orfeo & Majnun. Ich motywem przewodnim będzie natura: uczestnicy dowiedzą się, jak mogą chronić przyrodę wokół siebie i jak czerpać z jej zasobów, nie szkodząc jej. Prowadzenie – Fundacja Aeris Futuro.
Warsztaty odbędą 8, 15, 22 sierpnia o 13.00 i 29 sierpnia o 14.00. Na warsztaty obowiązują wejściówki dostępne na kbfbilety.krakow.pl.

ZAPISY

Wejściówki na bezpłatne wydarzenia pobierzemy ze strony https://kbfbilety.krakow.pl/w każdy sierpniowy poniedziałek o godzinie 12.00 pojawiać się będą wejściówki na wszystkie wydarzenia na bieżący tydzień: warsztaty dla dzieci, spacery czy zajęcia.
Linki do biletów na aktualne wydarzenia znajdziemy w każdy poniedziałek na wydarzeniu (LINK) Orfeo & Majnun na Facebooku.

O projekcie

Międzynarodowy projekt Orfeo & Majnun został zainspirowany dwoma mitami, które stanowią dziedzictwo dwóch kultur: Wschodu i Zachodu. Orfeusz i Eurydyka oraz Lejla i Majnun to dwie historie, które choć różne, wychodzą z podobnych założeń. Miłość, tęsknota, smutek, nadzieja – niezależnie od szerokości geograficznej, niezalenie od kultury, pochodzenia czy kolory skóry, zawsze smakują tak samo: dodają skrzydeł lub boleśnie sprowadzają na ziemię.

Projekt, składający się w wielu elementów łączących różne grupy wiekowe, porusza różne wątki i opowiada wiele historii, które przez cały sierpień będą wybrzmiewać w każdym zakątku miasta. Tegoroczna odsłona projektu zobrazowana jest zdjęciami z sesji, na których oprócz kolekcji Grey Mouse zaprojektowanej przez Martę Pilas, absolwentkę Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, ujrzymy maski i kukły zwierząt stworzone przez Rogera Titleya i Vero Schürr. Efekty sesji można zobaczyć zarówno na wystawie na Zgody 7 (dostępna do 19 września 2021), jak i w szklanych ekspozytorach umieszczonych w przestrzeni miasta.

Szczegóły i opisy spacerów dostępne są tutaj:
Na stronie www: https://orfeomajnun.pl/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie