W rytmie nauki

różne lokalizacje

piątek 30.09.2022

W rytmie nauki.

Co roku tłumy młodych ludzi którzy lubią nauki ścisłe a nie lubią przyrody, jak i tych co mają na odwrót, przybywają do Małopolski by przekonać się co nowego w labie piszczy. Już 30 września wielki naukowy spektakl przyciągnie przed swoje oblicze małych i dużych wielbicieli nauki.

AKTORZY

Nie piszczą, a pięknie śpiewają i robią to na cały głos. Fizyka kwantowa, chemia analityczna, geografia , przyroda, geologia, informatyka i algebra – to tylko pierwszy rząd sopranów. Zaraz za nimi nie ciszej brzmi: automatyka, robotyka, metalurgia, dendrologia i tak dalej, i tak dalej…..

Małopolska Noc Naukowców swoimi wyjątkowymi trylami i ozdobnikami przyciąga młodzież już nie tylko z Małopolski, ale i spoza regionu. Przywołuje i zaprasza do pięknego świata – świata nauki. Przyciąganie elektromagnetyczne, tej nocy działa wyjątkowo silnie. Fale dźwiękowe, grawitacyjne, akustyka i astronomia to zagadnienia obok których żaden miłośnik naukowych poczynań nie przejdzie obojętnie. Przyjdźcie i przekonajcie się sami.

KOMPOZYTORZY

Kompozytorami tego wielkiego i niezwykłego przedsięwzięcia na ponad 2 000 atrakcji są naukowcy z ok 40 małopolskich instytucji naukowych. Pracownicy firm B+R, badacze z małopolskich uniwersytetów i szkół wyższych oraz studenci z kół naukowych, są gotowi by zaśpiewać ciche mormorando dla młodego pokolenia.
Każdy z osobna i wszyscy razem zadbają o to, by podczas 16. Małopolskiej Nocy Naukowców nie zasnął nikt! Wybuchy eksperymenty, pokazy, dobra zabawa i szlifowanie umiejętności to tylko wybrane atrakcje, które czekają na uczestników MNN.

PUBLICZNOŚĆ

Wszystkich chętnych do udziału w naukowym przedstawieniu, zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia i wyboru ulubionych pokazów, eksperymentów, wykładów itp. Wiele atrakcji dostępnych jest bez konieczności wcześniejszego zapisu, a na wybrane – obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Już niedługo czeka nas niesamowita podróż do świata nauki. Kolejny raz spotkamy się z naukowcami pełnymi pasji, którzy opowiedzą zainteresowanym o eksperymentach i badaniach nad którymi pracują. Zachęcam każdego Małopolanina, jak i gości spoza regionu, do rejestracji na wydarzenia organizowane w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców.
Zapisy ruszają już od najbliższego czwartku, od godziny 9.00.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

powiedział marszałek Witold Kozłowski.

 Rejestracja na wydarzenia zamknięte Małopolskiej Nocy Naukowców ruszyła 22 września o godzinie 9.00.

 Informacje o programie i sposobie rejestracji dostępne są na stronie wydarzenia : www.nocnaukowcow.malopolska.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie