W piekle eboli Tadeusza Biedzkiego nagrodzone!

niedziela 05.06.2016 do niedziela 19.06.2016

W piekle eboli Tadeusza Biedzkiego

„W piekle eboli” to wyjątkowa książka, przy której fani literatury podróżniczej nie mogą się nudzić.

Fascynująca relacja z dramatycznych wydarzeń w Afryce Zachodniej w czasie epidemii śmiertelnego wirusa uzupełniona ponad setką znakomitych, czasem przerażających fotografii.

W sparaliżowanej przez ebolę Afryce autor śledzi losy ludzi, uczestniczy w krwawej ofierze animistów, przedziera się przez dżunglę i lasy namorzynowe, zostaje przemytnikiem, słucha opowieści o zabijaniu dzieci i robieniu z ich główek lekarstw, a w głębi dżungli tubylcy opowiadają mu o czarach, duchach i zombie. W prezencie otrzymuje żonę wodza na noc, częstują go pieczenią z małpy i nietoperza. Widzi męczarnie konających, rozpacz, ale i obojętność wobec śmierci.

Podobnie jak w swoich poprzednich publikacjach Biedzki przedstawia niezwykłe historie ludzkie. Pokazuje Afrykę prawdziwą – bez retuszu i politycznej poprawności. Książka jest i podróżnicza, i sensacyjna równocześnie, bo do Gwinei, Sierra Leone i Liberii autor dostaje się przez zieloną granicę i jest tam świadkiem zdumiewających wydarzeń.

Jury Konkursu im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla uznało „W piekle eboli” Tadeusza Biedzkiego za najlepszą książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej wydaną w 2015 r.

Tadeusz Biedzki
W piekle eboli
Format: 145×205
Oprawa miękka
Stron 344
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Bernardinum

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wydawnictwo Bernardinum książki dla dzieci i rodziców

Wydawnictwo "Bernardinum"

Wydawnictwo "Bernardinum" posiada w swoim dorobku około 3 tys. książek, a w ciągu roku wydaje ich ponad 100. Szeroka oferta firmy obejmuje pozycje z zakresu literatury popularnonaukowej, książki przygodowe i podróżnicze, religijne, naukowe, artystyczne, tomiki …

Więcej

Adres:

ul. Biskupa Dominika 11
83-130 Pelplin


Kontakt:

(58) 536 17 57
zakupy@bernardinum.com.pl
http://www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl
facebook

Zobacz także