W małym ciele zdrowy brzuch – projekt społeczny NutriKIDS

środa 02.05.2018 do środa 23.05.2018

W małym ciele zdrowy brzuch - projekt społeczny NutriKIDS

To co jemy wpływa na nasz wygląd, samopoczucie, a przede wszystkim przyszłość. Według Światowej Organizacji Zdrowia prawie 1 na 5 dzieci i nastolatków ma nadwagę. Ta sytuacja jest m.in. wynikiem kultywowania od najmłodszych lat niezdrowych nawyków żywieniowych, bagatelizowania problemu oraz zbyt małej świadomości dzieci i rodziców w zakresie zdrowego odżywiania. Ale czy da się temu jakoś zaradzić?

Poznajcie grupę dziesięciu licealistek, które zamiast bezczynnie siedzieć, postanowiły działać. W ten sposób powstał projekt społeczny NutriKIDS , którego celem jest zwiększenie świadomości w zakresie kreowania dobrych nawyków żywieniowych. Ich bezpośrednimi odbiorcami są dzieci z krakowskich szkół podstawowych, z którymi przeprowadzają pobudzające wyobraźnię warsztaty.

Pragniemy inspirować, zachęcać i tłumaczyć, dlaczego warto i jak zdrowo jeść już od najmłodszych lat. Według nas pozytywne działanie i kreowanie dobrych nawyków żywieniowych musi być oparte na prawdziwym zrozumieniu. Nawet jeśli przez to przekazujemy zjedzą jednego cukierka mniej, czy będą piły wodę zamiast słodkich napoi, to już jest dla nas ogromny sukces. Takimi małymi krokami inwestują w swoją przyszłość”, mówi Julia Wojciechowska, koordynatorka projektu NutriKIDS.

Do tej pory licealistki dotarły do ponad 600 najmłodszych. Jednak jak same podkreślają, nie skupiają się na ilości, a jakości prowadzonych warsztatów.

Sponsorem głównym ich działań, objętych patronatem Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka, jest Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na ich temat, warto odwiedzić ich stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/nutriKIDSzwolnienizteorii/

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także