W kole – spektakl Teatru Baj na praskim podwórku

Teatr Baj mapa

sobota 30.07.2016

plakat W Kole

W czerwcowe i lipcowe soboty na jednym z praskich podwórek obejrzymy spektakl „W kole” Krystyny Miłobędzkiej.

Prezentacje spektaklu odbywają się w soboty od 18 czerwca do 30 lipca i są częścią projektu Praska Dorożka Teatralna realizowanego w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, którym objęta jest warszawska Praga.

„W kole” to jeden z najważniejszych tekstów wybitnej poetki Krystyny Miłobędzkiej. Po kilkudziesięciu latach przerwy awangardowa sztuka Miłobędzkiej powraca do teatru. Tym razem zaistnieje nie na tradycyjnie rozumianej scenie teatralnej, lecz w przestrzeni podwórka, w miejscu, które stanowi podskórny nerw świata kreowanego przez poetkę. Koło, magiczny obszar zakreślany na podwórku dziecięcą ręką, staje się dla bohaterów spektaklu miejscem inicjacji w skomplikowany system reguł porządkujących wspólne życie. Koło jest jednak przede wszystkim miejscem niczym nieskrępowanej kreacji i dziecięcej wyobraźni. Spektakl stawia pytanie: czy lepiej pozostać w kole oddzielnie i budować swój świat w pojedynkę, czy otworzyć je na obecność innych, która zaciera jasne i wyraźne podziały między „ty” i „ja”.

Spektakle „W kole”, grane w kameralnej atmosferze dla mieszkańców praskich podwórek, z założenia zamknięte dla szerokiej publiczności, są swoistą podróżą. Celem tej podróży jest zbudowanie relacji między Teatrem Baj i jego dziecięcymi widzami, co istotne: nie tylko relacji artystycznej, lecz przede wszystkim relacji sąsiedzkiej. Praska Dorożka Teatralna oznacza bowiem nie tylko opuszczenie murów teatru i granie spektakli na terenie sąsiadujących z teatrem podwórek, ale przede wszystkim zbudowanie z dziećmi i ich otoczeniem mocnej więzi, w której równie ważne są obie strony relacji.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku. Partner strategiczny projektu: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. Współpraca: Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej GPAS Praga Północ, LUB/LAB.

 

————————————-

„W kole”

Czas: 60 minut

Dla dzieci od 5 lat

 

Autor: Krystyna Miłobędzka

Reżyseria: Sebastian Świąder

Dramaturgia: Justyna Lipko–Konieczna

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Proniewska–Mazurek

Ruch sceniczny: Małgorzata Suś

Obsada: Andrzej Bocian, Elżbieta Bieda, Malwina Czekaj, Hanna Kinder–Kiss, Natalia Leszczyńska (gościnnie)

 

Kiedy:

30 lipca, sobota, godz. 18:00

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Baj dla dzieci - spektakle dla młodych widzów w Warszawie

Teatr BAJ

Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze – Gloria Artis". Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, …

Więcej

Adres:

ul. Jagiellońska 28
03-719 Warszawa


Kontakt:

0 22 818 08 21, 619 80 77
bow@teatrbaj.pl
http://www.teatrbaj.waw.pl