VIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Folklorystycznych Smok 2015

📅 piątek 17.04.2015
VIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Folklorystycznych Smok 2015

W tym roku Przegląd odbędzie się po raz ósmy. W trakcie wydarzenia będzie można poczuć klimat małopolskiej kultury ludowej  w całej okazałości. A to za sprawą śpiewu, wartkiej muzyki, tańca jak również barwnych strojów. Wszystko zaś okraszone przyjazną atmosferą i niepowtarzalnym klimatem wypływającym z samego źródła naszej kultury, czyli z folkloru właśnie.

Honorowym patronem Przeglądu jest Małopolski Kurator Oświaty.

Data: 17 kwietnia 2015r.

Miejsce: siedziba MLZPiT „Krakowiak", Kraków, ul. Bujaka 5

Organizator: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak"
 (www.krakowiak.edu.pl)

Data nadsyłania zgłoszeń: 31.03.2015r.

VIII Małopolskiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych
„SMOK 2015"
17 kwietnia 2015r.

CELE:

1.       Stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego placówek oświatowych
i kulturalnych.

2.       Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży.

3.       Pielęgnowanie polskiej tradycji ludowej a w szczególności lokalnej tradycji oraz przekazywanie jej wzorców dzieciom i młodzieży.

4.       Prezentacja, ochrona i dokumentacja tradycji ludowego tańca, śpiewu i muzyki.

5.       Integracja środowisk folklorystycznych.

ORGANIZATOR:

Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak"

UCZESTNICY: ·
Amatorskie dziecięce i młodzieżowe regionalne zespoły folklorystyczne działające w przedszkolach, szkołach, świetlicach, klubach, ośrodkach kultury i innych placówkach małopolskich.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1.      Wykonawcy przedstawiają program o łącznym czasie trwania do 15 minut.

2.      Koszty przejazdów ponoszą uczestnicy.

3.      Zespoły prezentują się przy akompaniamencie kapeli ludowej. Dopuszczalne jest użycie podkładu CD (bez nagrań wokalnych!).

4.      Podczas trwania Przeglądu uczestnicy przebywają pod opieka swoich instruktorów i opiekunów.

5.      Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione podczas Przeglądu.

6.      Warunkiem dopuszczenia do przeglądu jest przesłanie pocztą elektroniczną do dnia                                      31 marca 2015r. karty zgłoszenia.

WARUNKI TECHNICZNE:

1.      Prezentacje odbywają się na scenie o wymiarach 10m x 7m

2.      Organizator zapewnia: nagłośnienie (w tym: odtwarzacz CD, maksymalnie 5 mikrofonów przewodowych).

3.      Na terenie Placówki znajduje się sklepik-bufet spożywczy.

KRYTERIA OCENY

1.      Rytmiczność.

2.      Dostosowanie repertuaru do wieku uczestników.

3.      W przypadku polskich tańców narodowych: zgodność z systematyką PTN (wg Czesława Sroki 1989). W przypadku tańców regionalnych: zgodność z autentykiem, lub świadomość stopnia stylizacji prezentacji usprawiedliwiona tytułem, kostiumem itd.

4.      Technika taneczna.

5.      Pomysł prezentacji.

6.      Wyraz artystyczny rozumiany, jako emocjonalne zaangażowanie uczestników w wykonywany program.

ZGŁOSZENIA

Karty wypełnione wyłącznie komputerowo zgłoszeniowe prosimy przesyłać pocztą elektroniczną do dnia                31 marca na adres promocja.krakowiak@interia.pl w tytule wpisując „SMOK 2015".

Dnia 10.04.2015r. na stronie MLZPiT „Krakowiak" (www.krakowiak.edu.pl) zostanie zamieszczony szczegółowy harmonogram prezentacji.

ROZPORZĄDZENIA PRAWNE

Wzięcie udziału w Przeglądzie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody uczestnika lub jego opiekuna prawnego na:

a)      przetwarzanie i publikowanie przez organizatora Konkursu danych osobowych uczestnika zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U.
Nr 133, poz. 883) dla potrzeb związanych z realizacją Przeglądu;

b)      nieodpłatne utrwalenie i publikację wizerunku w materiałach informacyjnych i promocyjnych organizatora (strona www, portale społecznościowe typu Facebook, publikacje tematyczne itp.) zgodnie z zapisami Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku.

Zgłoszenie uczestnictwa do Przeglądu oznacza akceptację jego warunków wyrażonych w niniejszym Regulaminie.

DODATKOWE INFORMACJE

Przegląd odbywa się w siedzibie MLZPiT „Krakowiak" (Kraków, ul. Bujaka 15).

Prezentacje Zespołów podsumuje jury powołane prze organizatorów.

We wszystkich kategoriach zostaną przyznane nagrody.

W zależności od ilości zgłoszeń czas organizowanego przeglądu może ulec zmianie.

Każda prezentacja zostanie nagrodzona.

PRZEBIEG PRZEGLĄDU:*

14.00 – 15.00               Przybycie zespołów

15.00                           Oficjalne rozpoczęcie Przeglądu.

15.10                          Prezentacje artystyczne przybyłych zespołów.

* Ze względów organizacyjnych prosimy o przybywanie na miejsce Przeglądu nie wcześniej
niż o godzinie 14.00.

Wszelkie sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga organizator.

ZAPRASZAMY!!!