VII Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i pojazdów militarnych REKON 2018

Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, ulica Obornicka 108
📅 sobota 09.06.2018 do niedziela 10.06.2018
rekon 2018

Dwie bitwy rozegrają się w sobotę, 9 czerwca na obrzeżach Wrocławia. Wśród rekonstruktorów prezentujących stroje, sprzęt i broń różnych formacji wojskowych najczęściej z XX wieku, pojawią się również XVII-wieczni mieszczanie. Będą mieli ze sobą pistolety i rusznice, które wykorzystają podczas specjalnego pokazu strzelania z broni czarnoprochowej.

Inną nowością będzie prezentacja dwóch szpitali polowych – współczesnego i z okresu II Wojny Światowej. Odwiedzający będą mieli okazję podpatrzyć jak udziela się pomocy rannym żołnierzom obecnie, a jak tuż przy linii frontu. Natomiast o godzinach 14.30 i 16.00 na terenie wokół Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu przy ulicy Obornickiej 108 ma dojść aż do dwóch rekonstrukcji bitew.

Piknikowa atmosfera

REKON to przede wszystkim atrakcja dla osób chcących spędzić weekend w interesującym miejscu, pełnym zapierających dech w piersi pokazów, dynamicznych prezentacji, a wszystko w rodzinnej i piknikowej atmosferze.

Zainteresowanie dzieci i głównie ich ojców budzą za każdym razem pokazy historycznych pojazdów, które przyjadą do Wrocławia z całej Polski. Rekonstruktorzy będą prezentowali amerykańskie Willysy i Dodge, którymi przejażdżka po terenie imprezy zawsze cieszy się ogromnym powodzeniem. Atrakcją będzie również motocykl gąsienicowy Kattenkrad i obecnie już unikat w skali światowej – amfibia GAZ 46 MAW. Do tego wszystkiego cała flota ciężarówek GAZ, transportery BRDM, BTR czy niemieckie sdkfz.

Zabytkowy Mercedes na ulicach miasta

Te atrakcje i wiele innych już w sobotę 9 czerwca. Jednak dwa dni wcześniej będziemy mieli we Wrocławiu przedsmak atmosfery imprezy.

7 czerwca, w czwartek po mieście będzie jeździł zabytkowy MERCEDES 911 zapraszający mieszkańców na unikalny piknik. Wypatrujcie go między godziną 14.00 a 17.00 na trasie: Pełczyńska, Obornicka, Pomorska, Kazimierza Wielkiego, pl. Grunwaldzki, pl. Dominikański i powrót.

Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, ulica Obornicka 108, Wrocław

Sobota 9 czerwca 2018 roku

Czy i jak motywować dzieci

• 10.00 – otwarcie imprezy dla odwiedzających