VII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych Folkowe Inspiracje

🗺
📅 piątek 23.06.2017 do wtorek 27.06.2017
VII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych Folkowe Inspiracje
VII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE, organizowany przez Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi oraz Fundację Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO już rozpoczęty! W tym roku mieszkańcy Łodzi będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych od 20 do 27 czerwca.

Każdego dnia w różnych przestrzeniach miasta młodzi artyści z kilkunastu krajów będą zapraszać łodzian do udziału w międzykulturowym, folkowym spotkaniu. Na ulicy Piotrkowskiej, na skwerach, pasażach odbywać się będą działania happeningowe, flash moby, uliczny performance oraz prezentacje artystyczne i tańce z udziałem publiczności.
W Manufakturze natomiast stanie Folkowe Miasteczko, a w nim różne strefy działań, od występów scenicznych, poprzez warsztaty czy kino plenerowe. Poza artystami z naszego kraju, do Łodzi specjalnie na Folkowe Inspiracje przyjechali reprezentanci m.in. Białorusi, Gruzji, Palestyny, Ukrainy, a także Angoli, Czech, Holandii, Rosji i Włoch.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w folkowym rytmie podczas wydarzeń festiwalowych!!! To wspaniała okazja, aby poznać lub odkryć na nowo folk międzynarodowy i rodzimy.

Z pełnym programem zapoznać się można na festiwalowej stronie internetowej http://www.folkoweinspiracje.pl