VII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych Folkowe Inspiracje

przestrzeń miasta

piątek 23.06.2017 do wtorek 27.06.2017

VII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych Folkowe Inspiracje

VII Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE, organizowany przez Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi oraz Fundację Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO już rozpoczęty! W tym roku mieszkańcy Łodzi będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych od 20 do 27 czerwca.

Każdego dnia w różnych przestrzeniach miasta młodzi artyści z kilkunastu krajów będą zapraszać łodzian do udziału w międzykulturowym, folkowym spotkaniu. Na ulicy Piotrkowskiej, na skwerach, pasażach odbywać się będą działania happeningowe, flash moby, uliczny performance oraz prezentacje artystyczne i tańce z udziałem publiczności.
W Manufakturze natomiast stanie Folkowe Miasteczko, a w nim różne strefy działań, od występów scenicznych, poprzez warsztaty czy kino plenerowe. Poza artystami z naszego kraju, do Łodzi specjalnie na Folkowe Inspiracje przyjechali reprezentanci m.in. Białorusi, Gruzji, Palestyny, Ukrainy, a także Angoli, Czech, Holandii, Rosji i Włoch.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w folkowym rytmie podczas wydarzeń festiwalowych!!! To wspaniała okazja, aby poznać lub odkryć na nowo folk międzynarodowy i rodzimy.

Z pełnym programem zapoznać się można na festiwalowej stronie internetowej http://www.folkoweinspiracje.pl

pałac młodzieży logo

Pałac Młodzieży im. J. Tuwima

Pałac Młodzieży to otwarta na potrzeby środowiska, nowoczesna, atrakcyjna, reprezentacyjna dla miasta województwa i państwa placówka zajęć pozaszkolnych. Drzwi Pałacu Młodzieży są otwarte dla dzieci i młodzieży pragnącej czas wolny spożytkować na rozwój osobowości, talentów, zainteresowań …