VII Mały książkomaniak – jesienne wydarzenia literackie

Dom Kultury ,,502”, Sacharowa 18
📅 piątek 20.09.2019
VII Mały książkomaniak - jesienne wydarzenia literackie
W ramach projektu ,,VII Mały książkomaniak” zapraszamy na jesienne wydarzenia literackie skierowane do najmłodszych:

17 i 20 września, godz. 10 ,,Literacki spacer z Tuwimem”, podczas którego dzieci poznają miejsca związane ze słynnym poetą oraz dowiedzą się kilku ciekawostek o Łodzi. Spacer prowadzi przewodniczka Beata Arabska, odbywa się on w centrum (ulice Piotrkowska, Zielona, Tuwima)

23 i 27 września, godz. 10 Warsztaty ,,Z książką w tle”, warsztaty twórcze skierowane do przedszkolaków. Podczas warsztatów dzieci wykonują różnorodne prace inspirowane książką pod okiem jednej z łódzkich artystek

30 września godzina 10 i 11 Spotkania ,,Art Book” skierowane do dzieci ze szkół podstawowych. Podczas spotkań uczestnicy poznają zarówno historię Książki Artystycznej, a także będą mogli poznać tę dziedzinę sztuki podczas praktycznych warsztatów.

Wstęp na wydarzenia wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. W sprawie zapisów prosimy o kontakt: klub@malyksiazkomaniak.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, projekt współfinansowany przez Miasto Łódź i firmę Veolia, partnerzy projektu: Wydawnictwo Literatura, Muzeum Książki Artystycznej, Fundacja na rzecz Edukacji i Kultury ,,Ei-Ka”, Widzewska Galeria Ekslibrisu, patroni medialni: Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Plaster Łódzki.