VII edycja akcji Zbieraj z Klasą

wtorek 01.10.2019 do niedziela 06.10.2019

VII edycja akcji Zbieraj z Klasą

European Recycling Platform – Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. wraz z ambasadorami akcji Justyną Tomańską i Mariuszem Totoszko oraz operator projektu Remondis Electrorecycling Sp. z o.o. przedstawiają VII edycję akcji pro-ekologicznej „ZBIERAJ Z KLASĄ”

Akcja rusza 01.10.2019r. i potrwa do maja 2020 r.

Edukujemy, ale także motywujemy najmłodszych do ochrony naszej planety poprzez działania pro–ekologiczne np. segregowanie śmieci, zbieranie zużytych baterii czy elektrośmieci.

W projekcie „Zbieraj z klasą” uczestniczy ponad 1600 placówek oświatowych z całej Polski.

W okresie od września 2018 r. do marca br. ich przedstawiciele zebrali łącznie 25 470 KG BATERII oraz 107 678 KG zużytego sprzętu elektronicznego.
Wyniki zbiórki wszystkich sześciu edycji (2014 do 2018/2019) to:
Baterie – 209.938 kg
Elektrośmieci – 379.214 kg

Jesteśmy przekonani, że poza budowaniem świadomości wśród dzieci i młodzieży, nic tak ich nie zmotywuje do zachowań pro-ekologicznych jak szansa zdobycia wspaniałych nagród.

Dzieci z placówek biorących udział w akcji „ZBIERAJ Z KLASĄ” wygrywają cenne nagrody: punkty, które można zamienić́ na produkty w sieci sklepów Empik oraz nagrody finansowe i wycieczki, np. w VI edycji
(2018)r. były to:
– wyjazd klasy z opiekunami na zagraniczny kemping z biurem Vacansoleil Polska ( sponsor głównej nagrody) do Francji – w tym do Disneylandu,
– wyjazd do Hiszpanii do miasta Estepona ( partner akcji)
– wyjazdy do Ośrodka Gwarek na Mazurach i do luksusowego Hotelu *****Aquarius w Kołobrzegu.

W tym roku uczestnicy zostaną nagrodzeni wycieczkami m.in. na zagraniczny kamping, do ośrodków wypoczynkowych w górach, na Mazury, do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, do Farmy Iluzji.

W mediach można zobaczyć teledysk promujący kampanię, gdyż akcję wspiera także płyta, która przybliża dzieciom zagadnienia związane z ekologią, w formie przebojowych piosenek .
Teledysk „ZBIERAJ Z KLASĄ” promuje zarówno całą akcję, jak i wspomnianą płytę.

Akcja „ZBIERAJ Z KLASĄ” to także cykl nieodpłatnych muzycznych spektakli, które prowadzi wokalista Mariusz Totoszko oraz założycielka portalu „Najlepsze dla dzieci” Justyna Tomańska.

Podczas spektakli uczestnicy mają okazję zgłębić́ wiedzę z zakresu ekologii. Poprzez zabawę uczą się dlaczego warto dbać́ o Ziemię i zbierać́ zużyte baterie oraz elektrośmieci.

W trakcie zajęć dzieci uczestniczą w konkursach i wygrywają nagrody w postaci płyt, książek lub map dla swojej klasy.

Ambasadorzy akcji od dnia 07.09.2018 r. nieprzerwanie do dziś i podczas kolejnej edycji, prowadzą też autorskie audycje „ZBIERAJ Z KLASĄ” w Polskim Radio Dzieciom.

Robimy to wszystko po to, aby przekazać podopiecznym, jak ważne jest dbanie o środowisko.

Trasa spektakli VII-edycji akcji „ZBIERAJ Z KLASĄ” obejmie minimum 30 lokalizacji w całej Polsce, w tym domy dziecka, warsztaty terapii zajęciowej, szkoły podstawowe i inne placówki edukacyjne.

VII edycja akcji Zbieraj z Klasą
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:ekologiapatronat

Polecamy