VI Maraton Gier

Łódź, aleja Wyszyńskiego 86 mapa

sobota 19.11.2016

pałac młodzieży plakat vi maraton gier

Maraton Gier to całodzienna, otwarta impreza skierowana do wszystkich grup wiekowych – zapraszamy więc zarówno maluchy z rodzicami, jak i nastolatków, młodzież, studentów, dorosłych i seniorów. Ideą Maratonu jest zaktywizowanie łodzian do wspólnej zabawy poza swoim domem – chcemy promować takie formy spędzania wolnego czasu, które mobilizują zarówno młodszych, jak i starszych do oderwania się od telewizora i komputera.

19 listopada 2016 r.,
godz. 10:00 – 19:00

VI Maraton Gier

Do zabawy można się włączyć w dowolnym momencie. Na koniec Maratonu osoby, które wytrwały do końca imprezy, otrzymają dyplomy. W planie na zakończenie jest również loteryjka fantowa.

Gry zostały sklasyfikowane w 7 kategoriach – logiczne, stolikowe, planszowe, zręcznościowe, sprawnościowe i integracyjne i komputerowe. Ciekawostką może być fakt, że podczas Maratonu będzie można zagrać nie tylko w gry znane i popularne, ale także w gry, o których już dawno zapomnieliśmy, np. ciupy, kapsle, pchełki. Będzie także możliwość zapoznania się z grami pochodzącymi z innych kręgów kulturowych, np. afrykańskich – mankala. Poznamy też zasady gry w „szachy Wikingów”.

Maraton odbędzie się na pierwszym piętrze Pałacu w specjalnie przygotowanych do tego salach. Przed rozpoczęciem udziału w zabawie, każdy uczestnik otrzyma karnet, w którym będzie zbierał punkty za uczestnictwo w grach – im więcej rozegranych gier w różnych kategoriach, tym większa liczba punktów i szansa na wygraną. Na koniec Maratonu punkty zostaną zliczone i organizatorzy imprezy będą mogli wyłonić jednego zwycięzcę. Nagroda będzie oczywiście związana z grami.

Aby wziąć udział w Maratonie, należy przynieść ze sobą fant – rzecz, która jest nam w domu niepotrzebna, a która może ucieszyć innego gracza lub będzie dobrym żartem. Z tych fantów będzie pod koniec Maratonu zorganizowana loteryjka, zatem każdy uczestnik wyjdzie z Pałacu z pamiątką.

Szykuje się wspaniała zabawa! Serdecznie zapraszamy.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
pałac młodzieży logo

Pałac Młodzieży im. J. Tuwima

Pałac Młodzieży to otwarta na potrzeby środowiska, nowoczesna, atrakcyjna, reprezentacyjna dla miasta województwa i państwa placówka zajęć pozaszkolnych. Drzwi Pałacu Młodzieży są otwarte dla dzieci i młodzieży pragnącej czas wolny spożytkować na rozwój osobowości, talentów, zainteresowań …

Więcej

Adres:

al. Wyszyńskiego 86
94-050 Łódź


Kontakt:

42 688 52 15
promocja@palacmlodziezy.lodz.pl
http://www.palacmlodziezy.lodz.pl
facebook