VI Maraton Gier

Łódź, aleja Wyszyńskiego 86 mapa

sobota 19.11.2016

pałac młodzieży plakat vi maraton gier

Maraton Gier to całodzienna, otwarta impreza skierowana do wszystkich grup wiekowych – zapraszamy więc zarówno maluchy z rodzicami, jak i nastolatków, młodzież, studentów, dorosłych i seniorów. Ideą Maratonu jest zaktywizowanie łodzian do wspólnej zabawy poza swoim domem – chcemy promować takie formy spędzania wolnego czasu, które mobilizują zarówno młodszych, jak i starszych do oderwania się od telewizora i komputera.

19 listopada 2016 r.,
godz. 10:00 – 19:00

VI Maraton Gier

Do zabawy można się włączyć w dowolnym momencie. Na koniec Maratonu osoby, które wytrwały do końca imprezy, otrzymają dyplomy. W planie na zakończenie jest również loteryjka fantowa.

Gry zostały sklasyfikowane w 7 kategoriach – logiczne, stolikowe, planszowe, zręcznościowe, sprawnościowe i integracyjne i komputerowe. Ciekawostką może być fakt, że podczas Maratonu będzie można zagrać nie tylko w gry znane i popularne, ale także w gry, o których już dawno zapomnieliśmy, np. ciupy, kapsle, pchełki. Będzie także możliwość zapoznania się z grami pochodzącymi z innych kręgów kulturowych, np. afrykańskich – mankala. Poznamy też zasady gry w „szachy Wikingów”.

Maraton odbędzie się na pierwszym piętrze Pałacu w specjalnie przygotowanych do tego salach. Przed rozpoczęciem udziału w zabawie, każdy uczestnik otrzyma karnet, w którym będzie zbierał punkty za uczestnictwo w grach – im więcej rozegranych gier w różnych kategoriach, tym większa liczba punktów i szansa na wygraną. Na koniec Maratonu punkty zostaną zliczone i organizatorzy imprezy będą mogli wyłonić jednego zwycięzcę. Nagroda będzie oczywiście związana z grami.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Aby wziąć udział w Maratonie, należy przynieść ze sobą fant – rzecz, która jest nam w domu niepotrzebna, a która może ucieszyć innego gracza lub będzie dobrym żartem. Z tych fantów będzie pod koniec Maratonu zorganizowana loteryjka, zatem każdy uczestnik wyjdzie z Pałacu z pamiątką.

Szykuje się wspaniała zabawa! Serdecznie zapraszamy.

pałac młodzieży logo

Pałac Młodzieży im. J. Tuwima

Pałac Młodzieży to otwarta na potrzeby środowiska, nowoczesna, atrakcyjna, reprezentacyjna dla miasta województwa i państwa placówka zajęć pozaszkolnych. Drzwi Pałacu Młodzieży są otwarte dla dzieci i młodzieży pragnącej czas wolny spożytkować na rozwój osobowości, talentów, zainteresowań …

al. Wyszyńskiego 86