VI Festiwal Piosenki Artystów Wrażliwych

📅 środa 18.01.2012 do środa 29.02.2012

Pragniemy także zwrócić Państwa uwagę na tak wyśmienitych tekściarzy jak: Wasowski, Przybora, Miłosz, Pawlikowska-Jasnorzewska. Ich „obecność" na naszym festiwalu byłaby bardzo mile widziana.

VI Festiwal Piosenki Artystów Wrażliwych pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza oraz pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Chorzowa Andrzeja Kotali.

Niezależnie od tego czy spotykasz się z nami pierwszy raz, czy jesteś stałym bywalcem, przed Tobą szansa na udział w niezwykłym, artystycznym przedsięwzięciu. Jest to niestandardowy finał na który uczestnicy przygotowują 12-sto minutową prezentację artystycznie wrażliwą. Mogą korzystać z pomocy przyjaciół, mogą wprowadzić elementy tańca, poezji czy dekoracji scenicznej pomocnej w prezentacji. Mogą też, i tak dzieje się najczęściej, przestrzeń sceny wypełnić sobą…

Naszym celem jest również spotkanie uczestników z wyjątkowymi członkami jury, których „rysopis twórczy" odpowiada celom Festiwalu. Do kolejnej edycji przyjęli zaproszenie:

Magdalena Krzywda -chorzowska wokalista, laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej" oraz Ogólnopolskiego konkursu Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję", pedagog,
Robert Talarczyk polski aktor i reżyser teatralny. Absolwent PWST w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Zaraz po skończeniu studiów trafił do chorzowskiego Teatru Rozrywki, w którym zagrał w kilkudziesięciu spektaklach. W tym samym teatrze rozpoczął swoją przygodę z reżyserią. Sztuki w jego reżyserii wystawiano na deskach Teatru Korez w Katowicach, Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatru Gry i Ludzie w Katowicach, Teatru Polskiego w Bielsku-Białej i Teatru Capitol w Warszawie.

Zbigniew Stryj polski aktor filmowy i teatralny. Występuje w Teatrze Nowym w Zabrzu. Pracuje również jako reżyser. Z-ca dyrektora ds. artystycznych Teatru Nowego w Zabrzu. Laureat nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego podczas XXXII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (za rolę w filmie Benek).Telewidzom znany z serialu „Na wspólnej".

„Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku."
Dedykując wszystkim ten cytat nieznanego autora zachęcamy do kolejnego kroku – zapoznania się z ZASADAMI UDZIAŁU VI FESTIWALU PIOSENKI ARTYSTÓW WRAŻLIWYCH.

Regulamin, karta zgłoszenia i dane osobowe do pobrania ze strony organizatora