V Światowy Zjazd Gdańszczan

Miejsce wydarzenia: Gdańsk

Data wydarzenia: piątek 06.07.2018 do niedziela 08.07.2018

Wstęp: bezpłatne

Morsko podczas V Światowego Zjazdu Gdańszczan

Program wydarzeń dla dzieci:

PIĄTEK, 6 LIPCA 2018

CENTRUM KULTURALNO-INFORMACYJNE | ZIELONY MOST

– STREFA DYSKUSYJNA

10:00–11:00 Haiku gdańskie, warsztat twórczy z Małgorzatą Zamorską-Misztal dla dzieci
powyżej 7 roku życia*

11:00–12:30 Łowcy Słów – Legendy Gdańskie

12:30–14:00 Otwarty performans artystyczny Tymona Tymańskiego grającego na ukulele,
program dla dorosłych i dzieci*

*Zapisy generacjafundacja@gmail.com

– STREFA WARSZTATOWA

10:00–12:00 Baśnie gdańskie, warsztat pisarski z Barbarą Piórkowską dla dzieci od 9 roku życia*

14:00–16:00 Jak zmieniało się ścisłe centrum Gdańska w XX wieku?, warsztaty dla dzieci przygotowane przez edukatorów Muzeum Gdańska

*Zapisy generacjafundacja@gmail.com

– MOBILNE MUZEUM GDAŃSKA

10:00–18:00 zbiór pamiątek, dokumentów i wspomnień związanych z Gdańskiem

KONCERTY I SPEKTAKLE

14:00–15:00 Carillon w karczmie Jeruzalem, widowisko plenerowe dla dzieci, organizator: Polskie Stowarzyszenie Carillonowe, partner: Muzeum Gdańska, skwer przy pomniku Heweliusza

STREFA MARYNISTYCZNA

NORDCUP | ul. SZAFARNIA

10:00–15:00 Regaty Nord CUP, Zatoka Gdańska

BALTIC SAIL GDAŃSK | WYSPA OŁOWIANKA

9:00–22:00 Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej*

12:00–20:00 Strefa Edukacyjna dla dzieci

12:00–22:00 Koncerty zespołów szantowych

16:00 – 18:00 Uroczyste otwarcie Zlotu Żaglowców Baltic Sail Gdańsk, koncert plenerowy chóru Zawisza Czarny oraz Muzyczna Parada Żeglarzy i Rekonstruktorów na Ołowiankę,
przedproże Dworu Artusa, ul. Długi Targ 43–44

*bilety do nabycia na stronie www.balticsail.pl lub podczas Baltic Sail Gdańsk

SOBOTA, 7 LIPCA 2018

12:00–12:30 Rodzinne Zdjęcie Gdańszczan, ul. Długi Targ przy Zielonej Bramie

14:00–14:30 Bitwa Morska Wisłoujście 1628, Twierdza Wisłoujście

21:10 – 22:00 – Morskie opowieści, bicie rekordu Polski w zbiorowym plenerowym wykonaniu utworu, Ołowianka

22:00 – Pokaz laserowy z elementami pirotechniki, Ołowianka

PARKART | SKWER ŚWIĘTOPEŁKA

13:00–15:00 Lo-Fi Robot, warsztaty dla dzieci

CENTRUM KULTURALNO-INFORMACYJNE | ZIELONY MOST

– STREFA DYSKUSYJNA

Zaczytani w Gdańsku – gdańskie legendy i opowieści czytają:

11:00–11:50 Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska

12:30–13:30 Piotr Grzelak Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska

– STREFA WARSZTATOWA

12:30–14:00 Jak zmieniało się ścisłe centrum Gdańska w XX wieku?, warsztaty dla dzieci przygotowane przez edukatorów Muzeum Gdańska

16:00–18:00 Jak zmieniało się ścisłe centrum Gdańska w XX wieku?, warsztaty dla dzieci przygotowane przez edukatorów Muzeum Gdańska

MOBILNE MUZEUM GDAŃSKA

10:00–18:00 Zbiór pamiątek, dokumentów i wspomnień związanych z Gdańskiem

STREFA MARYNISTYCZNA

NORDCUP

10:00 – Regaty Nord Cup, Zatoka Gdańska

13:00 – Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna , Gdańsk Stogi – Gdańsk Brzeźno, więcej informacji na www.nordcup.pl

MOTŁAWA

10:30–12:00 Dzieciaki na dechach, dziecięce zawody windsurfingowe na Motławie, Motława na wysokości Targu Rybnego

12:30–14:00 Dzieciaki na Optymistach, regaty dziecięce na Motławie, Motława na wysokości Targu Rybnego

BALTIC SAIL GDAŃSK | WYSPA OŁOWIANKA

9:00–22:30 Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej*

10:00–20:00 Strefa Edukacyjna dla dzieci

14:00–14:30 Bitwa Morska Baltic Sail, Muzeum Gdańska – Twierdza Wisłoujście

16:00–22:00 Festiwal Szanty pod Żurawiem, koncerty zespołów szantowych

21:10 – 22:00 Morskie opowieści, bicie rekordu Polski w zbiorowym plenerowym wykonaniu utworu

22:00 Pokaz laserowy z elementami pirotechniki

*Bilety do nabycia na stronie www.balticsail.pl lub podczas Baltic Sail Gdańsk

STREFA KIBICA | TARG WĘGLOWY

10:00–15:00 Ergowiosła, wyścigi gdańszczan

13:00 Ergowiosła, wyścig gwiazd sportów wodnych: Tomasza Korola, Piotra Myszki i Tomasza Mruczkowskiego

NIEDZIELA, 8 LIPCA 2018

15:00–16:00 Parada żaglowców na zakończenie V Światowego Zjazdu Gdańszczan i Baltic Sail Gdańsk, Motława

PARKART | SKWER ŚWIĘTOPEŁKA

13:00–15:00 Meblujemy, warsztaty dla dzieci, prowadzenie Katarzyna Wołowska

CENTRUM KULTURALNO-INFORMACYJNE | ZIELONY MOST

– STREFA DYSKUSYJNA

Zaczytani w Gdańsku, gdańskie legendy i opowieści czytają:
10:00–11:00 Agnieszka Buczyńska Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu

11:00–12:00 Piotr Kowalczuk Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska

12:00 – 13:00 Jerzy Snakowski znawca i popularyzator opery, musicalu i baletu

– MOBILNE MUZEUM GDAŃSKA

10:00–18:00, Zbiór pamiątek, dokumentów i wspomnień związanych z Gdańskiem

DOM CHODOWIECKIEGO I GRASSA | UL. SIEROCA 6

15:00 – 16:00 Daniel Chodowiecki – widowisko dla dzieci Jolanty Kajzer

STREFA MARYNISTYCZNA

NORDCUP

10:00–15:00 regaty NordCUP, Zatoka Gdańska

BALTIC SAIL GDAŃSK | WYSPA OŁOWIANKA

9:00–19:00 Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej*

10:00–20:00 Strefa Edukacyjna dla dzieci

15:00 Parada żaglowców na zakończenie V Światowego Zjazdu Gdańszczan i Baltic Sail Gdańsk, Motława

12:00–21:00 Koncerty zespołów szantowych

16:30 Pokaz ratownictwa morskiego, Motława

*Bilety do nabycia na stronie www.balticsail.pl lub podczas Baltic Sail Gdańsk

więcej informacji oraz pełny program: na stronie Organizatora

Zobacz miejsce wydarzenia