V Międzynarodowa Konferencja BeZee. Trendy w edukacji

Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre plac Solidarności 1 mapa

piątek 15.11.2019

V Międzynarodowa Konferencja BeZee. Trendy w edukacji

BeZee to międzynarodowa konferencja, której głównym celem jest spotkanie przedstawicielek i przedstawicieli środowisk związanych ze szkolnictwem, edukacją, biznesem i samorządem.

Jubileuszowa, 5. edycja konferencji poświęcona będzie trendom w edukacji kierowanym przez i do Generacji Z.

  • Po raz PIĄTY zgromadzimy prelegentów i prelegentki z kraju i z zagranicy – praktyków i praktyczki edukacji oraz krajowe środowisko edukacyjne.
  • Po raz CZWARTY odbędą się warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek.
  • Po raz DRUGI zapraszamy na targi eduShow, gdzie firmy edukacyjne pokażą najnowsze rozwiązania technologiczne dedykowane edukacji.
  • Po raz DRUGI odbędzie się konkurs dla młodzieży #edu2day.
  • Po raz PIERWSZY w konferencji udział weźmie setka młodzieży, którą zaprosimy do dialogu nt. edukacji, a sami zainteresowani wezmą udział w dedykowanych warsztatach rozwijających kompetencje przydatne na rynku pracy, a także sprawnym nabywaniu nowej wiedzy.

Tegoroczna, jubileuszowa, 5. edycja, poświęcona jest problematyce związanej z kształtowaniu kompetencji przyszłości oraz stymulowaniu odpowiedzialności uczniów i uczennic za własne działania w kontekście odnajdywania się na aktualnym rynku pracy. Kolejny ważnym wątkiem dyskutowanym podczas konferencji są zagadnienia definiowane przez zespół Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER jako „społeczna odpowiedzialność edukacji”. Poruszane wątki dotyczyć będą roli edukacji i relacji nauczyciel-uczeń w obecnej sytuacji społecznej, przy uwzględnieniu kwestii związanych z solidarnością i równością, takich jak na przykład udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym czy dialogu międzykulturowego.

Ramowy program wydarzenia:
8:00 – 9:00: Rejestracja uczestników
9:00 – 9:20: Oficjalne Otwarcie Konferencji
9:00 – 11:00: Blok warsztatów dla młodzieży
9:30 – 11:00: Blok konferencji poświęcony narzędziom i metodom edukacyjnym, w tym dobrym praktykom z zagranicy (wystąpią mi.in.: Donald Dervishi i Piotr Milewski)
11:00 – 12:00: Targi EduShow
12:00 – 13:25: Blok konferencji poświęcony nowym mediom i inspiracjom (wystąpią m.in.: Adam Ziaja)
13:30 – 14:00: Lunch / Targi EduShow
14:00 – 15:30: Blok społeczny (wystąpią m.in. Dorota Brzezińska, Anna Żórawska i Rober Więckowski), zakończenie części konferencyjnej
15:30 – 16:00: Targi EduShow
16:00 – 17:30: Blok warsztatów popołudniowych

Więcej informacji wraz z programem konferencji już wkrótce na stronie http://bezee.pl/pl/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie