V Festiwal Zaklęte w Dyni

niedziela 18.09.2016

Wstęp bezpłatny

Festiwal Zaklęte w Dyni

Powoli zielenie zmieniają się w żółcie, pomarańcze i czerwienie. To znak, że zbliża się jesień. Wraz z nią pojawia się ona, królowa jesieni – DYNIA. Jej smak znany jest i lubiany przez wielu. O tym jak wiele ma rodzajów, kształtów, kolorów i co jeszcze można zrobić z dyni lub z dynią, będzie można przekonać się podczas V Festiwalu Zaklęte w Dyni, na który zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w niedzielę 18 września 2016 r. w godz. 11.00-14.00 w nowohuckiej Alei Róż.

Plenerowa, dyniowa impreza w sercu Nowej Huty staje się już małą nowohucką tradycją. W tym roku po raz piąty Organizatorzy zaproszą całe rodziny do udziału w licznych konkursach, warsztatach, konkurencjach sportowych, których główną bohaterką będzie oczywiście dynia. Piąta edycja Festiwalu zapowiada się bardzo smacznie i różnorodnie. Pokaz kulinarny i poczęstunek – oczywiście z dyni – zapewnią kucharze firmy Prymat – sponsora Festiwalu. Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dostarczą wszystkim, mniejszym i większym uczestnikom imprezy, atrakcje w postaci warsztatów plastycznych, konkursów, kącika gier i zabaw. Nie zabraknie również malowania buziek i pomarańczowej waty cukrowej. Organizatorzy zaproszą również na niezwykły pokaz balonikowy.

Festiwal Zaklęte w Dyni to także dyniowe konkursy, do udziału w których można zgłaszać się do 15 września. Konkurs plastyczny Dyniowe kreacje skierowany jest do młodych uczestników indywidualnych, rodzin, przedszkoli oraz szkół i instytucji, a oceniane będą w nim oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Do udziału w konkursie Dynia jaka jest każdy widzi organizatorzy zapraszają hodowców. W tej kategorii liczyć się będą oryginalny kształt i kolor warzywa. Szczegółowe informacje na temat konkursów można znaleźć na www.zakletewdyni.pl. Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród nastąpi podczas imprezy w Alei Róż. Gotowe prace należy dostarczyć w dniu Festiwalu w godz. 9.00-11.00.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Honorowym patronatem wydarzenie objęli Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Sponsorem strategicznym Festiwalu jest EDF Polska S.A.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także

Polecamy