Uwolnić wyobraźnię – abstrakcja w sztuce ludowej, Bytom

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji mapa

sobota 11.06.2016

Uwolnić wyobraźnię – warsztaty dla dziwci w Bytomiu

Kto powiedział, że malowanie przeznaczone jest tylko dla ludzi z talentem? Na kolejnych warsztatach z cyklu Sobotnie spotkania z wiedzą w Muzeum Górnośląskim prowadzący z przyjemnością obalą ten mit!

Do zabawy zapraszają również rodziców, którzy chcą pokazać, że warto próbować czegoś nowego i że tworzyć każdy może.

Malowanie sprawia przyjemność nie tylko zawodowym artystom. Uczestnicy warsztatów poznają różne rodzaje abstrakcji, czyli tzw. sztuki niefiguratywnej. Stworzą obrazy oparte na kolorach, kontrastach, rytmach, figurach, a także wspólnie zwiedzą wystawę prezentującą sztukę twórców nieprofesjonalnych Na pograniczu światów.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 6 zł. Obowiązują zapisy (na dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 11 czerwca 2016 (sobota), godz. 11.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji

Prowadzący: Anna Rak

Koszt: 6 zł