Uszyj Jasia dla chorych dzieci, czyli charytatywne szycie poszewek

CH Avenida, Matyi 2 mapa

sobota 18.05.2019

Uszyj Jasia dla chorych dzieci, czyli charytatywne szycie poszewek

300 metrów kolorowego materiału, 10 stanowisk do szycia, gorące serca i setki pomocnych rąk – już po raz drugi w CH Avenida odbędzie się charytatywny maraton radosnego szycia, czyli akcja „Uszyj Jasia”. Każdy, kto 18 maja odwiedzi Centrum w godzinach 11:00-18:00 będzie mógł uszyć poszewkę dla najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.

Pierwsze szycie poszewek w ramach „Uszyj Jasia” odbyło się w 2013 roku. Wtedy to młoda mama Natalia Bielawska, po kilku dniach pobytu w szpitalu, podczas zmiany pościeli zauważyła, że poduszka jej dziecka nie ma poszewki. Zapytała, dlaczego? Odpowiedź była banalna – skończyły się. Mama długo nie myśląc powiedziała: „No to uszyję”. I tak to się zaczęło. Szacuje się, że do tej pory w całej Polsce w ramach akcji uszyto prawie 15 000 poszewek.

Podczas wydarzenia w Avenidzie szyć może każdy – rodzice z dziećmi, grupy przyjaciół, nastolatkowie czy emeryci. Do dyspozycji będzie 10 stanowisk z profesjonalnymi maszynami do szycia, 300 metrów kolorowego materiału oraz instruktorzy, którzy pokażą i nauczą szycia poszewek. Staramy się aby akcje charytatywne, które organizujemy
w naszym Centrum były skierowane do lokalnej społeczności i angażowały naszych klientów. Dzięki takim wydarzeniom jak „Uszyj Jasia” pokazujemy, że pomagać można nie tylko finansowo, ale również oferując swój czas i zaangażowanie – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor CH Avenida.

Uszyte poszewki zostaną przekazane jednemu z oddziałów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. Ogromnie się cieszymy, że „Uszyj Jasia” po raz drugi będzie organizowane dla naszego Szpitala. Ta akcja ma wymiar nie tylko materialny, ale przede wszystkim terapeutyczny. Kolorowe poszewki sprawiają, że mali pacjenci lepiej znoszą pobyt
w szpitalu, czują się bardziej komfortowo i bezpiecznie – mówi dr Paweł Daszkiewicz, dyrektor szpitala.

Akcja „Uszyj Jasia” odbędzie się 18 maja w CH Avenida w pasażu przy salonie Peek & Cloppenburg (poziom 1) w godzinach 11:00-18:00.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:charytatywnie

Zobacz także