Ustaw się czyli o czym mówią portrety. Program Szkoła widzenia

ul. Józefitów 16 mapa

sobota 10.12.2016

15 zł

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w MHF

MHF zaprasza dzieci i rodziców na kolejne warsztaty edukacyjne z cyklu Szkoła widzenia  „Ustaw się czyli o czym mówią portrety

10 grudnia 2017 (sobota), godz. 11:00

Uczestnicy: uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów (6-15 lat)

Wszyscy mamy portrety. To jedna z najbardziej oczywistych i najczęściej używanych form obrazu. Wydają się być łatwo uchwytne i banalne. Czy portret rzeczywiście nie ma przed nami tajemnic? Czy na pewno wiemy co mówią do nas pozy i rekwizyty?
Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość wyrobienia w sobie umiejętności rozpoznawania znaczeń ukrytych w portretach. Droga do zrozumienia będzie prowadzić przez fascynujące doświadczenia. Uczestnicy staną się królami, bankierami, tancerkami…
Celem warsztatu jest rozbudzenie w uczestnikach świadomości przekazu wizualnego. Samodzielne próby odczytania i wyartykułowania znaczeń ukrytych w obrazach prowadzić mają do zrozumienia roli konwencji w obrazie. Pytania postawione porterowi sprawią, że pozornie proste wizerunki zaczną mówić swoim własnym głosem.

Cena warsztatów: 15 zł/osoby

Uwaga! Obowiązują zapisy: rezerwacja@mhf.krakow.pl

tel. 12 634 59 32 w. 31 www.mhf.krakow.pl

Program  Szkoła widzenia

 Trwający od 2012 roku program edukacyjny Szkoła widzenia poświęcony jest zagadnieniom dotyczącym widzenia  i postrzegania rzeczywistości, a także tworzenia obrazów oraz ich dekodowania. Problem poznawany jest z różnych perspektyw – tak z perspektywy optyki, jak i psychologii widzenia oraz technologii tworzenia obrazu fotograficznego. Program został skonstruowany na zasadzie: uczenia i aktywizacji przez zabawę.
Program docelowo obejmować ma kilka korespondujących ze sobą elementów tworzących spójną całość. Pierwszym elementem jest stworzona w 2012 roku strona internetowa www.szkolawidzenia.pl

W roku 2015 powstała interaktywna publikacja książkowa Moniki Kozień „Szkoła widzenia” oraz warsztaty edukacyjne, dwa kluczowe elementy programu, nagrodzone w prestiżowym Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2015. W 2016, w ramach programu Szkoła widzenia, zrealizowana została wystawa My(d)lenie oczu.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ustaw się czyli o czym mówią portrety. Program  Szkoła widzenia

Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego

Muzeum Historii Fotografii w Krakowie to miejsce miejsce gdzie znaleźć można gotową odpowiedź na wszelkie wątpliwości i pytania z zakresu fotografii, tak historycznej, jak i współczesnej.  

Jest to jedyne w Polsce muzeum, gdzie fotografia i sztuka …

Więcej

Adres:

ul. Józefitów 16
30-045 Kraków


Kontakt:

(012) 634-59-32
foto@mhf.krakow.pl
http://www.mhf.krakow.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:fotografiamuzeum