Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia – premiera wydawnicza

piątek 29.05.2020 do piątek 12.06.2020

Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia - premiera wydawnicza

Michał Zawadka to autor książek z zakresu rozwoju społecznego i osobistego dzieci i młodzieży, w tym bestsellerowej serii „Chcę być kimś”. Sam będąc tatą tworzy publikacje o tematyce bliskiej swemu sercu, których zadaniem jest pomóc młodym ludziom odnaleźć cel w życiu, motywację do działania, zaakceptować własne niedoskonałości, czy wręcz przekuć je w atuty. W najnowszej serii „Uśmiechologia” autor poprowadzi najmłodszych, jak również ich rodziców, szeroką drogą – wprost do poczucia własnej wartości.

Premierowa „Uśmiechologia” ma dwie odsłony. Jedną z nich jest „Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia” – stworzona z myślą o dzieciach, a drugą „Uśmiechologia. Wartościownik dla rodziców”, czyli pozycja skierowana do ich dorosłych opiekunów. W pierwszej część serii pt. „Ja ze sobą” autor porusza tematy związane z poczuciem własnej wartości, które jest podstawą do tego by wieźć szczęśliwe i spełnione życie, życie bez leku, dające przestrzeń na zrozumienie i akceptację siebie a także braku świadomości u innych.

Jak twierdzi Michał Zawadka – Moim marzeniem, celem i intencją jest, by ludzie nauczyli się odpowiednio reagować w sytuacjach:
– gdy przestają wierzyć w siebie,
– kiedy dopada ich zwątpienie we własne siły,
– kiedy są oceniani i zamiast swojej wartości czują strach przed światem,
– kiedy muszą mierzyć się z rozprzestrzeniającym się jak epidemia hejtem.
Tak więc jeżeli powyższe sytuacje są Ci znajome – „Uśmiechologia” czeka właśnie na Ciebie.

„Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia” dla dzieci jest połączeniem książki i zeszytu ćwiczeń. To ponad 100 stron aktywnych zadań w formie pytań, tabeli, sekcji do uzupełnienia, wykreślanek i rebusów. Stworzonych po to by poprzez zabawę, a także pracę – mogły zrozumieć i zaakceptować swoje myśli. Nie każdemu z młodych ludzi jest bowiem dane posiadać wysokie poczucie własnej wartości, często też różne sytuacje życiowe wytrącają ich z właściwego kursu ku niemu. Wtedy z pomocą przychodzi ta książka i udowadnia, że wszystkiego można się nauczyć i wyćwiczyć. Wystarczą tylko dobre chęci, zaangażowanie i systematyczność.

Aby prawidłowo się rozwijać dzieci potrzebują wsparcia i zrozumienia swoich opiekunów, dlatego też… Młodzieżowej „Uśmiechologii” towarzyszy „Wartościownik dla rodziców”.

Jako tata wiem, że każdy z nas pragnie, by jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe. „Uśmiechologia. Wartościownik dla rodziców” to specjalna edycja dla dorosłych, to gotowe narzędzie do poszerzania swoich kompetencji i wspierania młodego człowieka w codziennym rozwoju. To kompendium wiedzy o poczuciu własnej wartości i jego roli w życiu, pełne wskazówek, podpowiedzi, przykładów i historii – tak rekomenduje książkę jej autor.

W „Wartościowniku” porusza on ważne kwestie związane z poczuciem własnej wartości u najmłodszych, obejmujące m.in.: jej budowanie i posiadanie, a także jej brak, przestrzenie życiowe na które wpływa, jak również przykłady zachowań i komunikacji rodzic – dziecko, które mogą ją wspierać lub zakłócać, a nawet niszczyć.

Czego więc możemy oczekiwać sięgając po tę pozycję wydawniczą?

Recepty jak stać się towarzyszem dziecka w podróży do poznania siebie, jak zrozumieć jego problemy, pogłębić relację i w końcu samemu się rozwinąć.

POWODZENIA!

Książki dostępne nawww.michalzawadka.pl/usmiechologia

„Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia” – cz. 1 „Ja ze sobą”: 44,90 zł
„Uśmiechologia. Wartościownik dla rodziców” – cz. 1: 44,90 zł
Autor: Michał Zawadka
Projekt graficzny: Katarzyna Buk
Wydawnictwo: Mind&Dream

W serii ukażą się:
część 1 Ja ze sobą – budowanie poczucia własnej wartości
część 2 Ja z emocjami – zrozumienie i opanowanie świadomego odczuwania
część 3 Ja ze światem – umiejętność budowania wartościowych relacji

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie