uskrzydlone

wtorek 01.06.2010 do poniedziałek 07.06.2010

Witajcie!
Mam na imię Monika i mam 28 lat. Jestem mamą dwójki dzieci: dwuipółletniej Ani oraz rocznego Kubusia. Od pewnego czasu, z powodzeniem łączę obowiązki matki z pracą zawodową. A wszystko dzięki wycieczce do Paryża. Odkąd poznałam francuskie mamy i ich sposób na macierzyństwo, jest mi łatwiej.

Do Paryża pojechałam, wraz z całą rodziną, na zaproszenie Kasi, mojej koleżanki ze studiów. Kasia wyszła za mąż za rodowitego Francuza i mieszka w Paryżu już bardzo długo. Zna doskonale środowisko młodych mam, bo sama ma dwie 2-letnie córeczki – bliźniaczki, Zoe i Lea. Kasia poznała mnie ze swoimi koleżankami – francuskimi mamami. Siedząc przy pysznej francuskiej café i chrupiących croissantach godzinami rozmawiałyśmy o naszych dzieciach, mężach, partnerach, pracy, pasjach, ambicjach itd. (zobacz filmy w serwisie www.uskrzydlone.pl.) Miałam wrażenie, że znamy się od lat! Opowiedziałam im o tym jak wygląda macierzyństwo w Polsce, ile barier młode mamy muszą pokonywać – za wysokie krawężniki, brak podjazdów dla wózków, że nie ma wielu kawiarni, restauracji czy innych miejsc, gdzie spokojnie można iść z dzieckiem i nikt nie będzie na nas krzywo patrzył, bo dzieci z założenia przeszkadzają… Jeszcze trudniej przełamać jest bariery świadomościowe, które trwale zapisane są w świadomości Polaków. Młode matki w Polsce rzadko mają czas na siebie, na swoje przyjemności, samorealizacje. Dzień po dniu wypełniony jest opieką nad dziećmi, ich karmieniem, pracą, obowiązkami domowymi. Moje nowe koleżanki otwierały szeroko oczy ze zdumienia. Przecież można sobie ułatwić życie codzienne stosując płynne mleko modyfikowane dla niemowląt i małych dzieci. Wielka oszczędność czasu i przede wszystkim wygoda w stosowaniu. We Francji mleko modyfikowane w proszku to przeżytek. Prawie nikt go nie stosuje! Przekonaj się sama! Wejdź na www.uskrzydlone.pl i zobacz co mają do powiedzenia francuskie mamy. Ja już przeorganizowałam moje życie, zaczęłam stosować mleko modyfikowane w płynie i jestem szczęśliwa. A szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Dołącz do nas – uskrzydlonych mam!

Au revoir 🙂
Monika

www.uskrzydlone.pl to portal akcji prospołecznej dla mam, dla których macierzyństwo nie oznacza konieczności porzucenia osobistych marzeń i aspiracji.

 

{{moduly ntltresc}}

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zimowa wyprzedaż w 5.10.15.

Zobacz także