Urodziny Zgody 7

Zgody 7 mapa

sobota 16.10.2021 do niedziela 17.10.2021

Urodziny Zgody 7

Trzy lata minęły jak jeden dzień! Wpadnijcie do nas w weekend i świętujcie z nami trzecie urodziny Zgody 7! 
Na wielbicieli kreatywnych zajęć czekają warsztaty dla najmłodszych, zajęcia z kaligrafii i sutaszu, gra terenowa dla superbohaterów oraz wymiana książek dziecięcych. Małych czytelników z pewnością ucieszy nowa, bajkowa opowieść na ich półce, a dodatkowe walory aromatycznego babyccino uzupełnią weekend idealny. 

PROGRAM
16 października
11.00 – Projekt przyszłości – warsztaty literackie w ramach Festiwalu Conrada (dla dzieci w wieku 5–9 lat)
Prowadzenie: Anna Kwiatkowska
Temat tegorocznego Festiwalu Conrada „Natura przyszłości, natura w przyszłości” zachęca do puszczenia wodzy wyobraźni. Podczas warsztatów futurystycznych zastanowimy się, jak dawniej (XVIII-XIX w.) ludzie wyobrażali sobie, że będą wyglądały nasze czasy, i sprawdzimy, czy mieli rację! Zaprosimy też dzieci do zrobienia projektu przyszłości, najlepiej takiego, który połączy nowoczesność z naturą, ekologią i duchowością. Naszym nieocenionym źródłem inspiracji będzie twórczość Stanisława Lema, którego 100. urodziny świętujemy w tym roku.
Wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Conrada 2021 jest także elementem świętowania 3. urodzin Zgody 7.
Wejściówki od 11 października od godz. 12.00 na https://kbfbilety.krakow.pl/ (wejściówkę należy pobrać tylko dla dziecka).

15.00 – Warsztaty sutaszu: zrób sobie bransoletkę (dla dorosłych)
Prowadzenie: Justyna Florek
Zapraszamy na urodzinową edycję warsztatów sutaszu, podczas których stworzymy oryginalne bransoletki. Sutasz to rodzaj haftu, do wykonania którego wykorzystuje się kolorowe sznurki. Technika polega na artystycznym łączeniu kamieni i koralików z wielobarwnymi sznurkami i pozwala na tworzenie unikatowej biżuterii. Warsztaty poprowadzi Justyna Florek. Wszystkie materiały niezbędne do wykonania pracy dostępne będą na miejscu, a gotowe bransoletki zabierzecie ze sobą do domu.
Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych.
Wejściówki od 11 października od godz. 12.00 na https://kbfbilety.krakow.pl/

17 października
11.00 – Razem dla Ziemi. Eko-książko-kolaże (warsztaty dla dzieci w wieku 7–9 lat)
Prowadzenie: Paulina Dąbrowska
Podczas warsztatów wcielimy się w rolę ekointroligatorów. Każdy uczestnik będzie miał za zadanie zilustrować fragment tekstu, będący częścią wiersza, który wspólnie złożymy w całość. Do wykonania zadania posłużą nam stare ulotki i inne materiały prasowe, a także kolorowe jesienne liście. Nadamy im nowe znaczenie i przy okazji wczujemy się w klimat nadchodzącej pory roku. Do zabawy zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 9 lat.
Wejściówki od 11 października od godz. 12.00 na https://kbfbilety.krakow.pl/ (wejściówkę należy pobrać tylko dla dziecka).

15.00 – Warsztaty kaligrafii (dla dorosłych)
Prowadzenie: Sylwia Dziadek / dylwia ma plan (https://www.facebook.com/dylwiamaplan)
Urodzinowy weekend na Zgody 7 zakończymy spotkaniem z kaligrafią. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z podstawami kaligrafii nowoczesnej. Nauczą się, jak pisać w prosty i nowoczesny sposób. Prowadząca podzieli się także inspiracjami, będziemy pracować nad odpowiednią techniką, a co najważniejsze każdy uczestnik otrzyma pakiet materiałów, które będzie mógł później wykorzystać w domu. Zapraszamy na kaligraficzną przygodę w atmosferze wzajemnego wsparcia, kreatywności i czułości, a także ogromnej radości!
Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych.
Wejściówki od 11 października od godz. 12.00 na https://kbfbilety.krakow.pl/

16-17 października
12.00-16.00 – Razem dla Ziemi. Wymiana książek dla dzieci
Czy Wasze domowe półki uginają się od książek, z których najmłodsi już wyrośli? A może bajkę czytaną codziennie do poduszki znacie na pamięć i chętnie podacie ją dalej? Zapraszamy na wymianę książek dla dzieci – Wasi milusińscy będą mieli okazję, żeby odświeżyć domową biblioteczkę i dać swoim książkom drugie życie! Zachęcamy, żeby to dzieci same wybrały tytuły do wymiany.
ZASADY WYMIANY
1. Każdy uczestnik może przynieść na wymianę maksymalnie 10 książek.
2. Wymiana następuje 1:1 – możesz wymienić dokładnie tyle książek, ile przyniesiesz.
3. Na wymianę przynosimy wyłącznie książki niezniszczone, w dobrym stanie.
4. Wymiana obejmuje tylko książki i dla dzieci i młodzieży. Nie przyjmujemy podręczników szkolnych, poradników, broszur i dodatków do gazet. Ostateczną decyzję o dopuszczeniu książki do wymiany podejmuje obsługa stoiska.
JAK TO DZIAŁA?
Przyjdź do nas w godz. 12.00–16.00, przekaż obsłudze swoje książki do wymiany – my je policzymy i wydamy kupon zgodnie z ilością przyniesionych pozycji. Wybierz coś dla siebie, a w momencie zabierania książek przyniesionych przez innych uczestników pokaż nam swój kupon. Ciesz się drugim życiem książek!
Wstęp wolny

10.00-18.00 – Razem dla Ziemi. Rodzinna gra terenowa dla superbohaterów!
Odkryj zielone zakątki Nowej Huty z zupełnie innej perspektywy. Przygotuj się na połączenie zabawy, edukacji i spaceru w jedną przygodową całość. Tym razem zapraszamy do odwiedzenia parku im. Stefana Żeromskiego, opactwa oo. Cystersów w Mogile oraz parku Klasztorna. Wszystkie zadania wymagają użycia Twoich supermocy. Gra pomoże praktykować uważność – będziesz obserwować i wykorzystasz swoje zmysły do wykonywania zadań.
Kartę z zadaniami można otrzymać w punkcie InfoKraków Zgody 7 lub wydrukować samodzielnie ze strony: http://kidsinkrakow.pl/40937-krakow-rodzinna-gra-terenowa…
Na dzieci, które w dniach 16–17 października (w godz. 10.00–18.00) zgłoszą się do nas z wypełnioną kartą, będzie czekać niespodzianka! Najmłodsi otrzymają rozgrzewające babyccino z Cafe NOWA Księgarnia oraz niespodziankowe gadżety.

Wstęp wolny

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie