Urodziny Poznańskiego – wycieczka i zwiedzanie Muzeum Fabryki

Muzeum Fabryki, Manufaktura mapa

niedziela 28.08.2016

Urodziny Poznańskiego w Muzeum Fabryki

Izrael Kalmanowicz Poznański – twórca fabryki, w której obecnie znajduje się Manufaktura – obchodzi kolejne urodziny! Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach przygotowanych z tej okazji przez Muzeum Fabryki oraz Muzeum Miasta Łodzi.

28 sierpnia 2016

Program atrakcji obejmuje wycieczki z Poznańskim – przewodnicy, którzy wcielą się w postać Izraela oraz jego małżonki Leonii, oprowadzą zwiedzających po bawełnianym imperium (Muzeum Fabryki, rynek Manufaktury, Pałac Poznańskiego, czyli Muzeum Miasta Łodzi).

Wycieczki odbywają się w dwóch turach – 11.00-13.00 oraz 14.00-16.00.

Jako dopełnienie wrażeń zapraszamy również do udziału w projekcji „Ziemi Obiecanej”, która odbędzie się w Muzeum Fabryki o godz. 17.00.

Udział bezpłatny!

Ponadto przygotowaliśmy dodatkową atrakcję: nocne zwiedzanie Muzeum Fabryki w towarzystwie „duchów” Poznańskich. Start: 20.00. Cena udziału: 25 zł.

Na wszelkie wydarzenia obowiązują zapisy pod numerem 42 664 92 93.

Muzeum Fabryki w Manufakturze - logo

Muzeum Fabryki

Muzeum Fabryki to miejsce, gdzie odkryjecie historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX wieku. W czasach swojej świetności zakłady te produkowały miliony metrów tkanin bawełnianych. Przemysłowe imperium Poznańskiego stanowiło samowystarczalną dzielnicę …

ul. Drewnowska 58