Urodziny Łodzi – weekend pełen atrakcji

bezpłatne
593 Urodziny Łodzi - plakat
593. urodziny Łodzi – 29-31 lipca

Loty balonem na uwięzi, tor kartingowy w centrum miasta, wycieczki w niedostępne na co dzień miejsca, jarmark włoski oraz plenerowe spektakle teatralne to tylko niektóre z atrakcji, jakie znalazły się w programie tegorocznych obchodów Urodzin Łodzi.

Centrum urodzinowych wydarzeń będzie reprezentacyjna ulica miasta, którą na całej  długości wypełnią atrakcje. Wśród nich znajdą się: plenerowe spektakle Teatru Pinokio, mistrzostwa polski w koszykówce 3×3, zawody baristów oraz animacje dla dzieci. Z myślą o miłośnikach gotowania zorganizowane zostaną zajęcia kulinarne z Klaudią Budny  (finalistką programu Masterchef) organizowane przez Piotrkowska 217 oraz jarmark włoskich produktów. Przy okazji imprezy odbędą się także degustacje pizzy oraz wystawa zabytkowych włoskich samochodów i motocykli. Podczas 593. Urodzin Łodzi na ul. Piotrkowskiej promowany będzie także zdrowy i aktywny tryb życia. Odbędą się pokazy tańca, otwarte zajęcia z yogi i capoeiry. Dla dzieci przygotowane zostaną: strefa budowania z klocków, tematyczne gry oraz szaleństwa na dmuchanych zabawkach.

Ulica Piotrkowska będzie również miejscem prezentacji kilkudziesięciu zabytkowych samochodów. Członkowie Stowarzyszenia Classic Cars Łódź przygotują konkursy polegające m,in. na zmianie koła na czas, rozpoznawaniu części samochodowych przez dotyk oraz rozróżnianiu modeli aut na podstawie zdjęć.

• 30 lipca chętne drużyny będą mogły poznać Łódź od zupełnie innej strony dzięki udziałowi w interaktywnej terenowej grze z tabletami.

„Tam Tu” to interaktywna gra miejska realizowana z przy użyciu tabletów, dzięki której można poznać Łódź z zupełnie innej strony i w niecodziennej formie.

Zespoły złożone z maksymalnie 10 osób, odbierają tablety (1 szt. na zespół) i logują się do gry za ich pomocą. Na ekranie pokazują się oznaczone miejsca, gdzie zlokalizowane są pytania. Pytanie aktywuje się jednak dopiero po podejściu do danego punktu. Część pytań i zadań animowana jest przez przewodników- animatorów. To od zespołu zależy, którędy pójdzie i na które pytania odpowie. Za każde odwiedzone miejsce przyznawana jest punktacja, dzięki której można wprowadzić element rywalizacji między zespołami. Gra trwa ok. 2 godzin. Zespoły poruszają się pieszo w zależności od wielkości obszaru wybranego do gry.

Gra odbędzie się w dwóch turach: 11.00-13.00 oraz 14.00-16.00.

Obowiązują zapisy, które odbędą się w dniach 18-29 lipca 2016. Prosimy o przesłanie maila z imieniem, nazwiskiem i preferowaną godziną na adres: korzenielodzi@manufaktura.com.

• 31 lipca na terenie dawnych zakładów Polmos (dziś projekt Monopolis) odbędzie się piknik powiązany ze zwiedzaniem zabytkowego budynku fabrycznego. O 21.00 na patio Monopolis odbędzie się projekcja filmu animowanego „Mały książę”.

W oba urodzinowe dni zwiedzić będzie można także budynek rektoratu łódzkiej „filmówki”, gdzie okazją będzie pamiątkowe zdjęcia na słynnych schodach, miejscu spotkań wielu wybitnych ludzi filmu.

Monopolis http://www.uml.lodz.pl/urodziny/monopolis/

Szkoła filmowa http://www.uml.lodz.pl/urodziny/lodzka_szkola_filmowa/

Harmonogram koncertów:

PIĄTEK, 29/07/2016:

– Miejsce: Plac Wolności
godz. 20:00 – 23:30 – Dwa Sławy, Ten Typ Mes, Gooral

SOBOTA 30/07/2016:

– Miejsce: Manufaktura
godz. 18 – 20:30 – Piotr Kupicha – Feel, Enej

– Miejsce: Plac Wolności
21:10 – 24:00 – Jamal, Lady Pank

LISTA POZOSTAŁYCH ATRAKCJI: http://www.uml.lodz.pl/urodziny

Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy, szczegóły dostępne są po kliknięciu na wybrane miejsce/instytucję.