Urodziny Łodzi na Abramce

Fabryka Sztuki mapa

sobota 30.07.2022

Urodziny Łodzi na Abramce

Gra miejska, warsztaty druku na tkaninie, labirynt sensoryczny, a do tego kawa i lody – Urodziny Łodzi na Abramce, przygotowane przez Fabrykę Sztuki w Łodzi, zaplanowane na sobotę, 30 lipca, zapowiadają się rodzinnie i artystycznie. Trzygodzinne świętowanie rozpocznie się o godzinie 15.00, a jego program realizowany jest w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”.

Urodziny Łodzi na Abramce to wiele pomysłów na wspólny czas dla całych rodzin. Jednym z nich jest gra miejska na podstawie łódzkiej legendy „Jak to było z panną Piotrkowską, czyli narodziny łódzkiej Pietryny”. Grę opracują młodzi uczestnicy warsztatów „Letnie warsztaty na Abramce”, które poprzedzą sobotnie obchody urodzin miasta. Po raz kolejny na Abramce pojawi się również labirynt sensoryczny. Ci, którzy do niego wejdą będą mogli na nowo odkrywać moc własnych zmysłów i przenieść się w inny wymiar odczuć i doznań.

Fabryka Sztuki działa w pasażu przy Abramowskiego nie po raz pierwszy. Lipcowe wydarzenie to część cyklu plenerowych wydarzeń pod nazwą „Fabryka Lokalnie” w ramach większego projektu „Przestrzenie Sztuki – Teatr”.

Zależy nam na dobrosąsiedzkich relacjach, dlatego nie tylko zapraszamy na Tymienieckiego 3, ale też wychodzimy poza mury naszej siedziby, zaglądamy na podwórka i zagospodarowujemy przestrzeń publiczną tak, by razem z mieszkańcami tworzy rzeczy wartościowe i wspólne. Taka aktywność znakomicie wpisuje się w naszą misję edukacyjną uwrażliwiania na sztukę i tworzenia otwartych postaw – podkreśla Maciej Trzebeński, dyrektor Fabryki Sztuki w Łodzi.

Oprócz zabawy i warsztatów, tego dnia na Abramce nie zabraknie też słodkiego poczęstunku. Podczas całego wydarzenia serwowana będą kawa i lody – dzięki temu każdy, niezależnie od wieku, znajdzie w Pasażu Abramowskiego coś dla siebie.

Plenerowe Urodziny Łodzi na Abramce odbędą się w godzinach 15.00-18.00, a udział w nich jest bezpłatny.

***

Organizator: Fabryka Sztuki w Łodzi
Współorganizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Łodzi, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Partner: Teatr CHOREA

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Fabryka sztuki logo black

Fabryka Sztuki

Fabryka Sztuki w Łodzi to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta …

Więcej

Adres:

Tymienieckiego 3,
90-365 Łódź


Kontakt:

42 646 88 65
info@fabrykasztuki.org
http://www.fabrykasztuki.org
facebook