Urodzinowy weekend w MIT! Świętuj z nami 25 lat Muzeum

Muzeum Inżynierii i Techniki, ul. Św. Wawrzyńca 15 mapa

sobota 30.09.2023 do niedziela 01.10.2023

Urodzinowy weekend w MIT! Świętuj z nami 25 lat Muzeum

25 lat temu – 1 października 1998 r. – powstało nasze Muzeum! Cieszymy się, że w jubileuszowym roku naszego Muzeum mogliśmy otworzyć wystawę stałą „Miasto. Technoczułość” – wyjątkową, bo jedyną w Polsce, która temat rozwoju inżynierii w mieście traktuje tak szeroko, prowadząc opowieść od starożytności aż po wizje urbanistyki pozaziemskiej. Ekspozycja jest wynikiem wielu lat pracy merytorycznej całego muzealnego Zespołu. Jest naszą dumą i z radością! Zapraszamy więc do MIT szczególnie w nadchodzący weekend.

A na dodatkową zachętę do wizyty przygotowano promocyjną cenę biletów – 10 zł – zarówno na wystawę, jak i do otwartej niedawno Strefy Klocków dla dzieci. To przestrzeń zachęcająca do zabawy przy użyciu lekkich, kolorowych, piankowych klocków o dużych rozmiarach i unikalnych kształtach. Tutaj dzieci zbudują i dom i iglo i most i motocykl i robota, wszystko co podpowie im wyobraźnia. A przy okazji wysłuchają ciekawostek na temat historii i zabytków techniki.

Podczas weekendu urodzinowego zaplanowano specjalną niespodziankę, bo na ekspozycji pojawi się zupełnie nowy, bardzo atrakcyjny eksponat. Goście na muzealnych urodzinach, zobaczą go jako pierwsi. Będzie też okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce na tle skarbów z muzealnej kolekcji.

Tych, którzy ekspozycję już widzieli, zachęcamy do ponownej wizyty. Jak już wiecie, opowieść o rozwoju myśli inżynieryjnej w mieście snujemy na ponad 3 tys. m2, pokazujemy aż 600 zabytków techniki, a poza tym wiele multimediów i stanowiska doświadczalne… Na pewno nie zdążyliście wszystkiego zobaczyć podczas pierwszej wizyty.

Zachęcamy także do skorzystania z tematycznych oprowadzań kuratorskich, każde z nich skupione będzie na rozwoju innej dziedziny inżynierii. Warto wcześnie zarezerwować miejsce, bo obowiązuje limit (20 osób).

30 września – 1 października 2023
Zajezdnia, ul. św. Wawrzyńca 15

30.09  sobota
godz. 13:00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej „Miasto.Technoczułość”. Dziedziny inżynierii: Komunikowanie się, Bezpieczeństwo. Prowadzenie: Filip Wróblewski.

godz. 15:00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej „Miasto.Technoczułość”. Dziedziny inżynierii: Energetyka, Środowisko. Prowadzenie: dr Piotr Żabicki.

1.10 niedziela
godz. 13:00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej „Miasto.Technoczułość”. Dziedziny inżynierii: Mobilność, Zdrowie Publiczne. Prowadzenie: Szymon Czyżyk.

godz. 15:00
Oprowadzanie tematyczne po wystawie stałej „Miasto.Technoczułość”: Dziedziny inżynierii: Ciepłownictwo, Handel i Przemysł. Prowadzenie: Beata Krzaczyńska.

Bądźcie Gośćmi na urodzinowym wydarzeniu MIT.  Zapraszamy do siedziby głównej – Zajezdni przy ul. Św. Wawrzyńca 15, a także do oddziałów: Ogrodu Doświadczeń oraz do  Hangaru Czyżyny, gdzie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Pasja Porsche” organizujemy rodzinny piknik.

Informacja o wystawie „Miasto. Technoczułość”:
https://www.mit.krakow.pl/wystawa/miasto-technoczulosc/

Wystawa czynna: 10.00-18.00 (ostatnie wejście o 17.30)

Godziny otwarcia Strefy Klocków: od 15.00 do 16.00 oraz od 16.30 do 17.30

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:muzeumurodzinywystawa