Unplugged, czyli życie bez prądu – Włocławek

piątek 24.01.2014 do niedziela 04.05.2014

Unplugged, czyli życie bez prądu – Włocławek

W dniu 24 stycznia br. w gmachu Zbiorów Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. Zamczej 10/12 odbyło się otwarcie wystawy „Unplugged, czyli życie bez prądu”.

 Ekspozycja pozwala zwiedzającym cofnąć się w czasie do momentu, gdy żelazka miały duszę, a dźwięki muzyki pochodziły z patefonu na korbkę. Spotkanie z minionym światem niezwykłych urządzeń,  które zachwycają i zadziwiają myślą techniczną, kształtem i formą. Wystawa prezentuje sprzęty, które stanowiły punkt wyjścia dla znanych dziś elektrycznych i elektronicznych urządzeń. Obiekty eksponowane w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej pochodzą ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i reprezentują różne dziedziny życia.

Wystawa UNPLUGGED, czyli życie bez prądu przedstawia właśnie to, o czym dziś nie pamiętamy lub co zaskakuje, a więc rzeczywistość pozbawioną elektryczności. Zgromadzone na ekspozycji artefakty opowiadają o zmieniającym się wraz z postępem świecie, pozwalają dostrzec, jak rozwój cywilizacji, ogólna dostępność do elektryczności i elektroniki wpłynęły na to, czym człowiek się otacza i co wykorzystuje w życiu codziennym. Wśród wielu eksponatów można odnaleźć działające bez prądu lampy, aparaty fotograficzne, sprzęty grające, pralki, żelazka i inne. Ekspozycja UNPLUGGED, czyli życie bez prądu  to podróż do przeszłości, do świata rzeczy pomysłowych, pięknych i użytecznych. Dla starszych – ciepłe wspomnienie minionego świata, dla dzieci i młodzieży – odkrywcza wyprawa pełna zaskakujących skarbów cywilizacji.

Miejsce i termin ekspozycji:
sala wystaw czasowych, Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12,
Włocławek, 24.01-04.05.2014 r. 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Słowackiego 1a
87-800 Włocławek


Kontakt:

(0*54) 232 36 25
http://www.muzeum.wloclawek.pl/pl/index.php