Unikalna moc uzdrawiania

📅 poniedziałek 25.02.2019 do niedziela 03.03.2019
Unikalna moc uzdrawiania

Linia  Calendula do pielęgnacji niemowląt i dzieci to jedna z najbardziej uznanych gam marki Weleda. Opracowana z najwyższą troską o dobro maluszków, przy współpracy z pediatrami i położnymi doskonale znającymi potrzeby skóry najmłodszych.

Od ponad 30 lat mamy polecają sobie produkty z gamy Calendula. Warto zatem przyjrzeć się składnikowi, który w niemal magiczny sposób dba o komfort i zdrowy rozwój skóry niemowląt i małych dzieci.

Ten składnik to nagietek lekarski, od którego pochodzi nazwa gamy. Jego niezwykłe właściwości lecznicze  i regeneracyjne były znane i stosowane już w medycynie tradycyjnej dziesiątki lat temu. Nagietek stosowano w przypadkach zranień, aby szybciej się goiły. Roślina ma wyjątkowo silne właściwości regeneracyjne. Jego funkcje w kosmetykach to przede wszystkim ochrona skóry przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, ale też wzmacnianie jej sprężystości. Nagietek stymuluje też naturalne funkcje ochronne skóry.

Od ponad 90 lat, Weleda uprawia nagietek w swoich ogrodach, wykorzystując go później w recepturach wielu produktów.  Aby najpełniej zachować walory nagietka, jego kwiaty zbiera się ręcznie, bardzo restrykcyjnie sprawdzając ich jakość. Następnie, zbiory poddaje się obróbce, aby otrzymać najcenniejsze substancje w nich zawarte. Aby zachować cenne właściwości nagietka lekarskiego, Weleda stosuje czynniki ekstrakcyjne, takie jak woda lub olej.

Na przykład Kremowy płyn do kąpiel Calendula ( Calendula Cremebad) powstaje w wyniku zastosowania ekstraktu z solanki. Zamiast oleju lub alkoholu, zebrane i rozdrobnione kwiaty nagietka łączy się ze słoną wodą, przykrywa grubą warstwą soli morskiej i przechowuje w zamkniętym naczyniu ekstrakcyjnym. Po 10 dniach ekstrakt jest wyciskany i filtrowany. Dzięki tej specjalnej procedurze, Kremowy płyn do kąpieli Calendula jest wyjątkowo delikatny i łagodny.

Kremowy żel pod prysznic Weleda

Innym przykładem wykorzystania właściwości regeneracyjnych nagietka jest Krem na odparzenia Calendula ( Calendula Babycreme). Wiele mam ma do czynienia z problemem odparzonej przez pieluszki skóry swojego dziecka. Wykorzystanie przeciwzapalnych właściwości nagietka lekarskiego okazało się  kluczem do sukcesu w przywracaniu równowagi podrażnionej skóry dziecka. Lecznicze działanie nagietka zostało wzmocnione przez zastosowanie w formule produktu takich roślin leczniczych, jak rumianek, olejek ze słodkich migdałów czy olejek sezamowy. To dzięki nim bogaty krem skutecznie radzi sobie z problemem zaczerwienionej i bolącej skóry, przynosząc ukojenie niemowlęciu.

Krem na odparzenie Weleda

Wieloletnia obecność na rynku Kremu na odparzenia, a także jego niezwykła skuteczność sprawiły, że to ulubiony produkt wielu mam. W badaniach przeprowadzonych na 183 niemowlętach z problemem odparzeń okolic pieluszkowych, aż 87% ich mam poleca ten krem. Jego skuteczność oceniono jeszcze wyżej: 93% mam potwierdziło, że skóra ich dziecka wygląda na zdrowszą po zastosowaniu Kremu na odparzenia, a aż 94% doceniło walory pielęgnacyjne kremu na odparzonej skórze.

Potwierdzeniem skuteczności działania produktów Calendula jest z pewnością uznanie mam, zadowolenie dzieci oraz certyfikaty, których uzyskanie związane jest z przestrzeganiem bardzo restrykcyjnych norm jakości.

Produkty z gamy Calendula nie zawierają parabenów, sztucznych konserwantów i substancji zapachowych. Są w 100% naturalne i można je stosować od pierwszego dnia życia dziecka.

Weleda Logo NaTrue