Ulubione podcasty Polskiego Radia Dzieciom

poniedziałek 01.02.2021 do niedziela 07.02.2021

Ulubione podcasty Polskiego Radia Dzieciom

„Bajki opowiadane przez dzieci”, „Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci” oraz „Opowieści ludów świata” to najczęściej słuchane podcasty Polskiego Radia Dzieciom. Dziennikarze stacji prezentują także premierowe podcasty podróżnicze, edukacyjne oraz poradnikowe dla rodziców. Spotkać tam można również bajkowe postaci Polskiego Radia Dzieciom.

„Calineczka”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, Brzydkie kaczątko” czy „Nowe szaty cesarza” adaptacje m. in. tych utworów dostępne są jako podcast „Bajki opowiadane przez dzieci”. To cykl przygotowywany z udziałem młodych słuchaczy, którzy wyrażą chęć nagrywania dźwiękowych opowieści i napiszą na adres: dzieci@polskieradio.pl z dopiskiem „zgłoszenie – bajki dzieci”.

– Chcemy namówić wszystkie dzieci do wspólnych zabaw dźwiękiem – mówi pomysłodawczyni podcastu, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom Julia Rozbiecka. – Pomysł z nagrywaniem musiał się sprawdzić, bo przecież odgrywanie różnych ról, to najlepszy sposób zabawy dźwiękiem. Właśnie ta zabawa prowadzi w końcu do tego, że odkrywamy przed dziećmi wyjątkowość dźwiękowego świata i magię radia – dodaje. Premierowe odcinki baśni, bajek i legend ukazują się w trzeci poniedziałek miesiąca. Podcast ten zajmuje 1. miejsce na Itunes oraz 2. miejsce na Spotify wśród wszystkich podcastów Polskiego Radia (grudzień 2020).

Podcast „Bajania Kulfona i Moniki” to kolejna propozycja ciesząca się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Znalazł się na 1. miejscu na platformie podcastowej Polskiego Radia, na miejscu 2. na Spotify i na miejscu 4. na Itunes wśród wszystkich podcastów Polskiego Radia (grudzień 2020).

Ukazuje się regularnie w co drugi wtorek. Kulfon i Monika (Mirosław Wieprzewski oraz Zbigniew Poręcki) gawędzą i bawią najmłodszych tak, aż powstaje wyjątkowa bajka lub legenda opowiedziana z przymrużeniem oka.

Wyróżnianą propozycją jest także podcast Anny Wójcikiewicz „Opowieści ludów świata”, który ma swoją premierę w co drugą niedzielę miesiąca (miejsce 10. na platformie podcastowej Polskiego Radia za grudzień). Prezentowane są w nim: powieści pochodzące ze starych przekazów meksykańskich, bajki opowiadane w Hiszpanii i Francji, angielskie dawne legendy i wiele innych opowieści z różnych zakątków świata.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:audiobookibajka