Ulotna historia czarownicy z Czeladzi – widowisko w Czeladzi

Rynek w Czeladzi mapa

sobota 03.09.2016

lufcik na korbkę przedstawienie

Lufcik na Korbkę wraz z Przyjaciółmi serdecznie zapraszają do Czeladzi

Po ośmiu latach od daty jej wykonania, rzeźba Katarzyny Włodyczkowej, nazywanej „Czeladzką Czarownicą”, znajdzie wreszcie swoje miejsce. Miejscem tym będzie skwer u zbiegu ulic Będzińskiej i Pieńkowskiego.

Katarzyna Włodyczkowa była żyjącą XVIII wieku bogatą wdową, która słynęła ze swej krnąbrności. Popadła ona w konflikt z ówczesnymi władzami miasta. Landwójt, burmistrz i rajcy miejscy oskarżyli ją o niecne praktyki i uznali za czarownicę (ze wszystkimi konsekwencjami stosowanymi w ówczesnych czasach), po czym przejęli jej majątek. Już rok później, wyrokiem sądu biskupiego została uniewinniona i zrehabilitowana.

Rzeźba zostanie odsłonięta 3 września 2016 roku. Uroczystość rozpocznie się na czeladzkim rynku o godzinie 17.00, a jej główną atrakcją będzie spektakl uliczny, przygotowany specjalnie na tę okazję przez formację „Lufcik na Korbkę” wraz z przyjaciółmi. W widowisku zatytułowanym: „Ulotna historia czarownicy z Czeladzi” udział wezmą: aktorzy, muzycy, tancerki, szczudlarze, bębniarze i ogniomistrzowie. Na wszystkich, którzy przybędą w tym dniu na starówkę czekać będą również dodatkowe niespodzianki.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuteatr

Zobacz także