Ulicznicy specjalnie dla dzieci w Gliwicach

Park Chopina mapa

sobota 28.07.2018 do niedziela 29.07.2018

Wstęp wolny

Ulicznicy specjalnie dla dzieci w Gliwicach

Organizatorzy Międzynarodowego festiwalu artystów ulicy ULICZNICY przygotowali na ten ostatni weekend kilka atrakcji specjalnie dla dzieciaków. Jest też propozycja dla tych troszkę starszych oraz całkiem dorosłych.

DLA WIDZÓW OD LAT 0 DO 120 28 lipca 2018, sobota, 12.00 – 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
Hapijama Fun Art
warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji festiwalu warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat. 
Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie. W tym tygodniu Hapijama Fun Art  przeprowadzi warsztaty z cyrkomotoryki z wykorzystaniem rekwizytów kuglarskich i żonglerskich. Dla lepszej koordynacji, zręczności i dziecięcej radości.

28 lipca 2018, sobota, 16.00
Park Chopina
Hapijama Fun Art – „Wesoły Cyrk Pana Pedrro”
one man show dla dzieci

W cyrku dzieją się rzeczy zaskakujące i można przeżyć niespotykane chwile, a wszystko to, dzięki wspaniałym artystom. Ale co, jeśli nagle zabraknie artystów, a dyrektor musi radzić sobie sam? Wtedy robi się niewesoło, zwłaszcza dla dyrektora, ale…
Pan Pedrro musi znaleźć jakiś pomysł na spektakl, tak aby spełnić oczekiwania publiczności, przecież bilety już sprzedane. Będzie dwoił się i troił aby przedstawienie było barwne jak zawsze i wywołało uśmiech publiczności. To w końcu Wesoły Cyrk Pana Pedrro! Pełna humoru historia, z miejmy nadzieję – z dobrym zakończeniem! 

29 lipca 2018, niedziela, 17.30
Park Chopina
Bratři v tricku – „Běžkařská odysea” (Czechy)
show żonglerski (polska premiera)

Nagrodą na końcu każdej wyprawy jest zdobyte doświadczenie. W tym sensie Ci panowie to prawdziwi zwycięzcy, lepsi nawet, niż się im samym wydaje. Dwóch narciarzy przełajowych, kompletnie zagubionych nie tylko w terenie, ale i w porach roku – w łączącym żonglerkę, elementy akrobacji i improwizacji z publicznością surrealistycznym show.
Parafrazując niemieckie przysłowie „LANGLÄUFER LEBEN LÄNGER” – tu śmiech wydłuża życie! Poznaj zatem eliksir nieśmiertelności dzięki obdarzonemu niebanalnym poczuciem humoru duetowi czeskich żonglerów, tym razem w anturażu letniego narciarstwa przełajowego!
Kijki gotowe? Wąsy nasmarowane? Zatem łyk herbatki na odwagę i w drogę!

DLA WIDZÓW OD LAT 5 DO 120 

28 lipca 2018, sobota, 17.00, 19.30
29 lipca 2018, niedziela, 16.00, 18.30
Park Chopina
Los Galindos – „Udul” (Katalonia)
spektakl w jurcie (wejściówki*) (polska premiera)

Bohaterowie spektaklu w kółko odgrywają tę samą sytuację aż do momentu, kiedy są już gotowi zaprzedać się za każdą cenę, jakkolwiek by nie była śmieszna, aby tylko móc przedłużyć swoje istnienie.
Przepiękne ćwiczenia w poszukiwaniu i odkrywaniu na nowo możliwości ciała, w konfrontacji jednostki z samym sobą. W serii zmieniających się sytuacji, w przedziwnej miksturze uporu, wytrwałości w przekonaniach, naturalności i humoru, dzięki którym wynoszą się ponad zaistniały konflikt. Zrozumienie i niezrozumienie współistnieją tu ze sztuczną grzecznością, z ego, okrucieństwem i strachem.

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także