29. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

czwartek 07.07.2016 do niedziela 10.07.2016

festiwal teatrow Krakow

29. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych jest jednym z największych i najstarszych w tej części Europy festiwali, poświęconych światowemu teatrowi plenerowemu. Organizowany przez Teatr KTO od 1988 roku stał się rozpoznawalny w Polsce i na świecie, z coroczną widownią ponad 100 000 osób.

Każdego roku na cztery dni lipca Kraków zmienia się w wielką plenerową scenę, a sztuka wychodzi poza budynki teatralne, galerie czy muzea i koncentruje na krakowskich placach zarówno mieszkańców miasta i regionu, jak i licznie przybywających w tym czasie do Krakowa turystów z całego świata. Spektakle prezentowane będą na Rynku Głównym, Placu Szczepańskim, Małym Rynku, a także po raz pierwszy na Rynku Podgórskim.

testr figur

Tegoroczna edycja festiwalu będzie poświęcona polskiemu teatrowi ulicznemu!

Wystąpią sławy polskiego teatru ulicznego, a także mniej znane grupy, które niedawno zaczęły swoją przygodę na plenerowej scenie.

Zobaczymy m.in. przedstawienie „Mistrz Głodu” znakomitego poznańskiego zespołu Teatr Biuro Podróży, spektakl najstarszego teatru ulicznego w Polsce – Teatru Snów, a także warszawski Teatr Akt w spektaklu „Poza czasem”. Zapowiada się także uczta dla miłośników Teatru KTO, który pokaże swój spektakl „Peregrinus” w niezwykłej formie – w wersji telewizyjnej.

Oczywiście na festiwalu nie może zabraknąć zespołów zagranicznych! Widzowie będą mogli podziwiać efektowny taniec francuskiej grupy Tango Sumo, czy też poznać piękną i poruszającą historię opowiedzianą butami przez hiszpański teatr Markeliñe.

Wystąpią także ulubieńcy publiczności z lat ubiegłych – francuski zespół Tac O Tac, specjalizujący się w podniebnych akrobacjach na specjalnych szczudłach. Dla fanów muzyki swoje szalone show na dziwnych instrumentach pokażą Jashgawronsky Brothers z Włoch, a dla tych, którzy po raz pierwszy oglądać będą spektakle uliczne, proponujemy specjalny instruktaż przygotowany przez francuską grupę Cirkatomik. Na zakończenie festiwalu zapraszamy na imponujące, podniebne show “Muaré Experience”, w wykonaniu  hiszpańsko-angielskich artystów z Duchamp Pilot.

Jak co roku nie zabraknie także spektakli dla dzieci. Przed południem na Placu Szczepańskim przewidziane są zabawy i przedstawienia dla najmłodszych widzów.

Ponadto w programie festiwalu znajdą się także spotkania z twórcami. Będziemy rozmawiać m.in.  o kondycji polskiego teatru ulicznego, a także o największych europejskich festiwalach, prezentujących przedstawienia plenerowe.

spot reklamowy 29. ULICY:

https://www.youtube.com/watch?v=0Oas1ecxghk

festiwal teatrow Krakow

29. ULICA Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Karnawał polski

7-10 lipca 2016

Zapraszamy ! Teatr KTO www.teatrkto.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronatteatr

Zobacz także