UFO Uliczny Festiwal Osobliwości w Szamotułach

Szamotuły
📅 niedziela 05.06.2016
UFO Uliczny Festiwal Osobliwości w Szamotułach
W tym roku w Szamotułach pojawi się kilkudziesięciu artystów z Portugalii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Słowacji i Polski.
   – Żarówka rozbłysła w logotypie naszego festiwalu. Na stronie internetowej festiwalu mówimy o wybitnych postaciach takich jak Maria Skłodowska-Curie, czy Albert Einstein.  Tak subtelnie odkrywamy przed publicznością myśli, smaki i kolory tegorocznej edycji UFO – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury – Kilkanaście żywych rzeźb wprowadzi was w fascynujący świat rozwoju techniki, ikon nauki i wynalazków. Tę osobliwą galerię otworzy Thomas Edison, a zamknie Steve Jobs. A najciekawsze będzie to wszystko co pośrodku.

Tak wiec wszyscy poszukujący niezapomnianych doznań powinni spotkać się tego dnia na bruku starego miasta. Żywe rzeźby opowiedzą barwne historie swoich postaci. Będą bawić, zadziwiać kunsztem kostiumów i osobliwych ruchów, a przede wszystkim umiejętnością nieruchomego zastygania. Wywołają okrzyki podziwu, kiedy będą nagle ożywać, wprowadzając publiczność w inny, często bajkowy świat. UFO to nie tylko statuy. Przestrzeń między nimi wypełnią aktorzy z teatrów ulicznych, muzycy i inni osobliwi performerzy. – Nasze przesłanie definiuje przymiotnik osobliwy. To znaczy: szczególny, niezwykły, wyjątkowy niepowtarzalny, zwracający uwagę, nietuzinkowy, unikalny, niespotykany, nie taki jak inny. Taki to festiwal. Tacy artyści. Taka publiczność. Takie miejsce. Po prostu UFO! – tłumaczy Piotr Michalak, dyrektor festiwalu.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15. i potrwa do wieczora. – Odkryjemy dla Was  świat pełen koloru, magicznego ruchu i pozytywnej energii– zapowiada Piotr Michalak – Językiem sztuki ulicy opowiemy Wam niezapomnianą historię. Tak więc obecność na UFO obowiązkowa!