Udało się! Otwieramy Kreatywne Podwórko – Elbląg

sobota 01.06.2013

Udało się! Otwieramy Kreatywne Podwórko – Elbląg

W ciągu ostatnich miesięcy wiele się dzieje w przestrzeni publicznej Elbląga. Akcje Kolorujemy podwórka, Żywa wystawa pn. Twórcy oraz Happeningi Jesteśmy! sprawiały, że ulice naszego miasta stały się strefą nieskrępowanej twórczej kreatywności oraz doskonałej zabawy.

Czas na kolejną inicjatywę. W sobotę, 1 czerwca, w Dniu Dziecka, CSE "Światowid” zaprasza do wzięcia udziału w otwarciu Kreatywnego Podwórka przy ul. Teatralnej.  
 
Pierwsze w Elblągu Kreatywne Podwórko powstało w oparciu o konsultacje społeczne przeprowadzone z mieszkańcami Elbląga. Będzie odpowiedzią na prawdziwe potrzeby i wymagania dzieci, dorosłych oraz młodzieży i strefą prawdziwie im przyjazną. Środki na inwestycję zostały pozyskane z Budżetu Obywatelskiego.  
 
Naszym założeniem było stworzenie miejsca, które autentycznie odpowiadałoby potrzebom lokalnej społeczności. Nie chcemy tych potrzeb narzucać, chcemy na nie odpowiadać, negocjować i dyskutować, aby stwarzać takie enklawy dające radość i komfort mieszkańcom – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE "Światowid”.   
 
Co znajdzie się w obrębie nowo powstałego Kreatywnego Podwórka? Jakie obiekty zmienią przestrzeń życiową mieszkańców? Warto się o tym przekonać, przychodząc w sobotę na ul. Teatralną, tym bardziej, że na Małych i Dużych czeka wiele atrakcji. Otwarcie uświetni min. występ elbląskiego Dziecięcego Zespołu Wokalnego "Skaczące Nutki” działającego przy CSE „Światowid”, rozmaite gry i zabawy edukacyjne, konkursy, warsztaty, a także mecz ping-ponga. Będzie można również zobaczyć prezentację założeń kolejnego Kreatywnego Podwórka, które powstanie na Starym Mieście.  
 
Otwarcie Kreatywnego Podwórka odbędzie się w sobotę, 1 czerwca, w godzinach 11.00 – 13.00. Wstęp wolny.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Udało się! Otwieramy Kreatywne Podwórko – Elbląg

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook