Uczymy się na błędach – spotkania dla nauczycieli

cała Polska

poniedziałek 12.08.2019 do sobota 31.08.2019

Uczymy się na błędach - spotkania dla nauczycieli

Błąd w polskiej szkole nie jest pożądany. Uczniowie w edukacji szkolnej postrzegają go jako wroga, a marzeniem wielu nauczycieli jest doprowadzenie do sytuacji, w której uczniowie nie będą popełniali błędów. Czy jesteśmy w stanie spojrzeć na błąd jako sprzymierzeńca uczenia się? Co działoby się w szkole, gdyby każdy uczeń poprawnie odpowiadał, nie popełniał błędów? Czy wtedy nauczyciele byliby potrzebni?

Spotkanie „Uczymy się na błędach” ma na celu uświadomienie roli błędu w uczeniu się oraz wypracowanie takiego spojrzenia na błąd, aby był on postrzegany jako informacja, a nie był czymś złym, co przeszkadza w uczeniu. Tym samym chcemy zadbać, aby nauczyciele pomogli zrozumieć uczniom i rodzicom rolę błędu, aby błąd nie był czymś, co piętnuje.

Zachęcam do zorganizowania spotkania w swojej szkole lub miejscu zamieszkania. Osobom zainteresowanym wysyłam linki do artykułów poświęconych błędowi w uczeniu się oraz konspekt spotkania. Opisuję też jak poprowadzić spotkanie w open space. Proszę kontaktować się za pośrednictwem msg Dorota Kujawa- Weinke

Każdy błąd wydaje się niewiarygodnie głupi, gdy popełniają go inni.” G.Ch. Lichtenberg

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie