Uczeń Heweliusza

Data wydarzenia: sobota 25.06.2011

Uczeń Heweliusza

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na promocję komiksu „Uczeń Heweliusza” W programie:
spotkanie z autorami Krzysztofem Trystułą rysunek) i Maciejem Jasińskim (scenariusz), możliwość kupienia komiksu Uczeń Heweliusza w promocyjnej cenie oraz wiele atrakcji związanych z gdańskim astronomem.

25 czerwca (sobota), godz. 11:00
Biblioteka Główna WiMBP – Czytelnia Książek
Targ Rakowy 5/6, Gdańsk
"Uczeń Heweliusza”
scenariusz: Maciej Jasiński
rysunki: Krzysztof Trystuła
wydawca: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku Gdańsk, 2011
 
Akcja komiksu rozpoczyna się w 1677 roku, gdy pracownię Heweliusza odwiedza Jan III Sobieski. Heweliuszowi towarzyszy piętnastoletni uczeń Staszek, który zostaje nagrodzony przez króla za odczytanie przyszłości zapisanej w gwiazdach.
Przedstawiona w komiksie historia koncentruje się na relacjach Heweliusza i jego ucznia. Staszek w trakcie nauki u astronoma wraz z czytelnikami poznaje tajniki pracy Heweliusza, obserwuje z nim niebo, towarzyszy w podróżach i pomaga w codziennych obowiązkach. 
Czy Staszek wyrośnie na kontynuatora dzieła wielkiego mistrza? Zapraszamy do lektury komiksu wydanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, którego premiera odbędzie się 25 czerwca 2011, w trakcie Bałtyckiego Festiwalu Komiksu.
„Uczeń Heweliusza” to zwycięski komiks w konkursie na album komiksowy o życiu i twórczości gdańskiego astronoma, ogłoszony przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku z okazji obchodów Roku Jana Heweliusza.