U źródeł muzyki w Laboratorium Wyobraźni PPNT – warsztaty dla dzieci

Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46) mapa

wtorek 30.08.2016 do środa 31.08.2016

Laboratorium Wyobraźni PPNT - warsztaty dla dzieci

Czym jest dźwięk i skąd się bierze? Dlaczego muzyka jest muzyką? Ile wspólnego ma muzyka z nauką? W Laboratorium Wyobraźni PPNT odpowiemy na te pytania! Już 20 sierpnia, w sobotę, premiera nowych warsztatów „Podróż do źródeł muzyki” – przyjdź, dowiedz się i obudź w sobie kompozytora-naukowca!
Gdzie zaczyna się muzyka?
Dźwięki otaczają nas na każdym kroku, dzięki nim mówimy i śpiewamy. Co jednak sprawia, że dźwięki w ogóle istnieją, trafiają do naszych uszu, a my je rozumiemy? Przekonajcie się na warsztatach „Podróż do źródeł muzyki” w Laboratorium Wyobraźni PPNT (ul. Rubież 46, Poznań).

Celem zajęć jest pokazanie uczestnikom, jak powstają dźwięki i dlaczego je słyszymy. Będą oni mieli możliwość przyjrzeć się zasadom działania instrumentów muzycznych oraz poznać naturę echa. Podczas zajęć opowiemy o tym, co łączy mowę, muzykę i ewolucję, a tym, którzy muszą zobaczyć, by uwierzyć – pokażemy działanie fal dźwiękowych.

Zapraszamy do zabrania ze sobą na zajęcia małych instrumentów muzycznych, których działanie wytłumaczy prowadzący. Goście będą mieli okazję natychmiast przełożyć teorię na praktykę oraz pobawić się dźwiękami, również zamieniając przedmioty domowego użytku w instrumenty. Sprawdźcie, jaka orkiestra powstanie w Laboratorium Wyobraźni?

 

Dla kogo? Dla wszystkich!

Zajęcia kierowane są do wszystkich zainteresowanych, pomysłowy scenariusz pozwala dostosować zajęcia do każdej grupy wiekowej od 5 roku życia.

W sierpniu zajęcia „Podróż do źródeł muzyki” odbywać się będą w czterech terminach:
⦁    W sobotę, 20 sierpnia (premiera zajęć!)
⦁    We wtorek, 23 sierpnia
⦁    We wtorek, 30 sierpnia
⦁    W środę, 31 sierpnia

Wszystkie zajęcia odbędą się w Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46). Aby uczestniczyć w warsztatach niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca za pośrednictwem strony www.

Szczegóły oraz bilety na zajęcia dostępne są na stronie wyobraznia.ppnt.poznan.pl

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata.

Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook

Zobacz także