Weleda
Weleda Baby

Tytus, Romek i Atomek, czyli jak zostać artystą

📅 niedziela 12.10.2014
Tytus, Romek i Atomek, czyli jak zostać artystą

 

W pracowni wielkiego wynalazcy – profesora T′alenta – pojawia się niespodziewany gość – szympans Tytus. Genialny naukowiec wpada na pomysł aby uczłowieczyć Tytusa. Jednak co zrobić, jeśli nieznośny szympans wcale nie chce być uczłowieczony, a wszystkie próby profesora okazują się zawodne? Pora sięgnąć po nietypowe środki i wezwać na pomoc harcerzy. Romek i A′Tomek natychmiast przybywają na wezwanie, dla nich żadne zadanie nie jest straszne. Harcerze początkowo również nie radzą sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddają się. Tytusa razem z nimi wyrusza w podróż wannolotem do Paryża i Londynu,
a tam A′Tom wpada na genialny pomysł! Jaki? Dowiecie się podczas przedstawienia!

 

Spektakl „Tytus Romek i A′Tomek czyli Jak zostać Artystą", powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa.

Spektakl jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznają zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzą się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełni oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi.

 

TYTUS – Rafał Szałajko
ROMEK – Maciej Makowski
A′TOM – Łukasz Matecki
T′ALENT/BOSS – Bartosz Adamczyk
POLICJANTKA/ASIZO – Katarzyna Taracińska
ZŁODZIEJE – Łukasz Matecki, Maciej Makowski

332 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent