Tworzę się, czyli Przytulny Plac Zabaw w Szczecinie

* otwarty w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11:00-16:00

Otwarcie: 25.06 godz. 12:00-16.00, TWORZĘ SIĘ
Prowadzenie wernisażu: Krzysztof Lubka

Zanurzaliście się kiedyś w suchej wodzie lub zastanawialiście ile może pomieścić kropla wody? Wchodziliście do kokonu albo przyklejaliście się do ściany? A może budowaliście ogromną przytulankę? Jeśli nie, koniecznie  odwiedźcie nową twórczą przestrzeń w galerii TWORZĘ SIĘ!
Przez najbliższe 3 miesiące galeria TWORZĘ SIĘ zaprasza dzieci do labiryntu różnych przestrzeni, do pomieszczeń otwartych i zamkniętych korytarzy, w których jest coś i jeszcze nic. Na najmłodszych czekają miejsca gęste i rzadkie, wypełnione przedmiotami, zadaniami, ruchem  i niespodzianką. Labirynt to zanurzenie w świecie odciętym od znanej rzeczywistości. Eksplorowanie systemu korytarzy to niezwykła przygoda, zabawa z wyobraźnią i chwila na bycie sobą wśród innych.
Przestrzeń dedykowana jest dzieciom w wieku 3-12 lat. Otwarcie Przytulnego Placu Zabaw odbędzie się podczas 11 edycji festiwalu inSPIRACJE 2016 OKSYDAN. Temat tegorocznej edycji odwołuje się do żywiołu wody i wskazuje na fenomen wodnej energii. Idea odzwierciedla koncepcję kuratorską festiwalu na lata 2016-2017 pod wspólnym podtytułem Zanurzenie.

Artyści: Justyna Koeke, Krzysztof Lubka, Katarzyna Mierzejewska, Maria Dąbrowska
Kurator TWORZĘ SIĘ: Paulina Ratajczak

WAŻNA INFORMACJA!
Wstęp na Przytulny Plac Zabaw jest bezpłatny. Przy większej ilości osób (powyżej 6) obowiązuje rezerwacja terminu pod adresem tworzesie@gmail.com. Prosimy również o zabranie obuwia na zmianę lub skarpetek.

06.07.2016 godz. 16:30-17:30, TWORZĘ SIĘ
27.08.2016 godz. 11.00-12:00, TWORZĘ SIĘ

Cykl dwóch spotkań z założycielką kameralnej księgarni z dobrymi książkami w przestrzeni przytulnej wystawy. To spotkania z nieprzypadkową książką, dobrymi ilustracjami utrzymane w przyjaznej, atrakcyjnej atmosferze z elementami zabawy w trakcie czytania – słuchania,  która spotęguje doświadczenia słuchowe i wyzwoli wśród dzieci dużo emocji.

Prowadzenie: Małgorzata Narożna

Warsztaty teatralno-ruchowe w przestrzeni Przytulnego Placu Zabaw zakończone pokazami
13-16.07.2016 godz. 17:00-19:00 warsztaty teatralno-ruchowe , TWORZĘ SIĘ
17.07.2016 godz. 11.00-13.00 pokazy powarsztatowe, TWORZĘ SIĘ
Program zajęć warsztatowych przewiduje spotkania uczestników z artystami różnych specjalności: aktorką Teatru Współczesnego Marią Dąbrowską oraz choreografem i tancerzem Krzysztofem Lubką. Warsztaty zakończone zostaną przygotowaniem kilku małych form scenicznych zaprezentowanych w przestrzeni przytulnej wystawy.  Uczestnicy-performerzy staną się integralną częścią wystawy i wcielą w role przygotowane specjalnie pod ekspozycję.  Występujący nadadzą przestrzeni galeryjnej zupełnie nowego znaczenia, przy pomocy ruchu i słowa wykreują przyjazną, nastawioną na zmysły krainę. Zależy nam na  intymnym spotkaniu w świecie odciętym od znanej rzeczywistości . Postaramy się stworzyć przestrzeń  w której dorośli widzowie przypomną  sobie jak to jest być dzieckiem, a dzieci przeżyją niezwykłą przygodę.
Wiek uczestników: 8-14 lat

Prowadzenie: Maria Dąbrowska, Krzysztof Lubka

ZAPISY:tworzesie@gmail.com,  w tytule wiadomości prosimy podać  nazwę warsztatów. Liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp wolny!

25.06.2016 godz. 12:00-16:00, TWORZĘ SIĘ
Otwarcie Przytulnego Placu Zabaw

26.06-30.09.2016 godz. 11:00-16:00 Przytulny Plac Zabaw, TWORZĘ SIĘ
Przestrzeń twórcza dedykowana dzieciom w wieku 3-12 lat, otwarta  w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11:00-16:00. Przy większej ilości osób (powyżej 6) obowiązuje rezerwacja termin pod adresem: tworzesie@gmail.com

06.07.2016 godz. 16:30-18:00, TWORZĘ SIĘ

13-16.07.2016 godz. 17:00-19:00, TWORZĘ SIĘ
warsztaty teatralno-ruchowe w przestrzeni Przytulnego Placu Zabaw
Wiek uczestników: 8-14 lat

17.07.2016 godz. 11.00-13.00, TWORZĘ SIĘ
pokazy powarsztatowe w przestrzeni Przytulnego Placu Zabaw
Wiek uczestników pokazów: dorośli, dzieci 3+

27.08.2016 godz. 11.00-12:00, TWORZĘ SIĘ
Wiek uczestników: 3+

Przytulny Plac Zabaw  odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Koncepcja opiera się na wykreowaniu i udostępnieniu mieszkańcom Szczecina oraz regionu tematycznych przestrzeni artystycznych, nawiązujących do różnych dziedzin sztuki. Ich przygotowaniem zajmują się zaproszeni do projektu artyści, młodzi mieszkańcy miasta i regionu oraz lokalni animatorzy.
Projekt dofinansowany jest ze środków Miasta Szczecin oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorem wydarzenia  jest  Fundacja Las Sztuki oraz 13 muz.

Patroni TWORZĘ SIĘ: Kurier Szczeciński, miastodzieci.pl, Qlturka.pl, Szczecin Główny, Szczecin Blog, Rozwiń Skrzydła, elewatorkultury.org,  Szczecin dla dzieci, wszczecinie.pl

Miejsce: TWORZĘ SIĘ, pl. Żołnierza Polskiego 2 (budynek 13 muz), Szczecin
Szczegóły: www.tworzesie.pl, FB: www.facebook.com/PrzepraszamTworzeSie