Twórcze Warsztaty dla dzieci w Fabryce Sztuki we wrześniu

Twórcze Warsztaty dla dzieci w Fabryce Sztuki we wrześniu

Łódź, ul. Tymienieckiego 3
🗺 mapa
📅 poniedziałek 25.09.2017 do środa 27.09.2017
5 zł/warsztat
Twórcze Warsztaty dla dzieci w Fabryce Sztuki we wrześniu

Zapraszamy na wrześniowe warsztaty w Fabryce Sztuki!

CYKL WARSZTATÓW DLA DZIECI

Krav maga – warsztaty dla dzieci

data: 25 września

godzina: 16:15

miejsce: sala warsztatowa (niski budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3)
prowadzenie: Elina Toneva
wiek uczestników: 5-9 lat
czas: 60 min.

Trening dla dzieci oparty o formy zabawowe: bieganie, gry zadaniowe, tory przeszkód. Nauka bezpiecznych upadków, nauka unikania i rozpoznawania zachowań agresywnych, samoobrony.

 

Sensoplastusie – warsztaty dla dzieci

data: 27 września

godzina: 11:00

miejsce: sala warsztatowa (niski budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3)

prowadzenie: Magda Gaj- Nowicka/ Bergamutka

wiek uczestników: 1,5-5 lat

czas: 60 min.

Zajęcia plastyczno- sensoryczne zakładają wyzwolenie większej swobody twórczej poprzez stworzenie przestrzeni wspierającej kreatywne pomysły. Istotą zajęć jest możliwość ekspresji na dużych formatach, z wykorzystaniem niestandardowych materiałów oraz „brudzących” uczestników i przestrzeń technik. Rozszerzamy myślenie na temat narzędzi, pędzlem może być makaron spaghetti, pęk trawy czy kwiat, malować można balonami napełnionymi wodą, czy szklanymi kulkami– dopuszczając rolę przypadku i zapoznając z malarstwem gestu. Zmieniamy wachlarz dotychczas znanych materiałów z jakich powstają prace wykorzystujemy do tworzenia kolorowe bańki mydlane, zabarwione kostki lodu, farbą może być kisiel, jogurt z barwnikiem spożywczym czy kasza manna rozsypana na świetlnym stole. W przeciwieństwie do standardowych zajęć plastycznych uczestnicy warsztatów nie poznają przed rozpoczęciem pracy efektu do jakiego mają dotrzeć. Celem jest proces twórczy a nie nauka konkretnej techniki. Uczestnicy zajęć wykorzystują dostępne materiały i przestrzeń do realizacji własnych zamierzeń. Podczas warsztatów nie korygujemy „błędów” np. nierównych linii, nierealnych kolorów, przypadkowych plam. W zajęciach najistotniejszy jest proces twórczy oraz szacunek do dziecięcego skupienia, potrzeb, zainteresowań i pomysłów. Równie ważny jest fakt pracy w grupie, który uczy dzieci stopniowo uwzględnienia potrzeb i granic innych osób.

 

Ashtanga Yoga – warsztaty master class

data: 26- 30 września

miejsce: sala warsztatowa (niski budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3)

oraz przestrzeń wokół Fabryki Sztuki

prowadzenie: Ewa Makowska

data: 26.09 / WTOREK
godzina: 18:00-19:00 Vinyasa

data: 27.09 / ŚRODA
godzina: 7:30-9:30 – Mysore
godzina: 18:00-19:30 – Pierwsza Seria Prowadzona

data: 28.09 / CZWARTEK
godzina: 7:30-9:30 – Mysore
godzina: 18:00-19:00 – Vinyasa

data: 29.09 / PIĄTEK
godzina: 7:30-9:30 Mysore
godzina: 18:00-19:30 – Pierwsza Seria Prowadzona

data: 30.09 / SOBOTA
godzina: 10:00-13:30 – Część Warsztatowa

Vinyasa – zajęcia dla osób początkujących oraz dłużej praktykujących Ashtanga Yogę.
Pierwsza Seria Prowadzona – zajęcia dla osób praktykujących przynajmniej pół Pierwszej Serii Ashtanga Yogi.
Mysore – zajęcia dla osób praktykujacych Ashtanga Yogę, a także dla tych, którzy potrzebują weryfikacji praktyki ze względu na kontuzje, dolegliwości czy choroby.

Część warsztatowa – będzie podsumowaniem i rozwinięciem całego tygodnia

Ewa Makowska – Joga jest moją życiową pasją od 14 lat. Od 10 lat praktykuję Ashtanga Yogę i jestem jej dyplomowanym nauczycielem, po kursie prowadzonym przez Basię Lipską. Na różnych etapach swojej drogi spotkałam wielu nauczycieli. Uczyłam się od Nich poprzez uczestnictwo w zajęciach, warsztatach, wykładach oraz poprzez asystowanie. Obecnie rozwijam swoją praktykę pod okiem Saraswathi w Mysore w Shri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute w Indiach. Ukończyłam również kurs instruktora sportu.
Nauczaniem Jogi zajmuję się od 12 lat. Obecnie prowadzę grupy w Kobyłce oraz w Warszawie. Przez prawie 5 lat prowadziłam zajęcia i szkoliłam nauczycieli w Joga Klubie w Warszawie. Współtworzyłam Praską Szkołę Jogi. Od dawna organizuję kilkudniowe warsztaty wyjazdowe, zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych oraz dla nauczycieli.
Joga jest praktyką, która nauczyła mnie postrzegać człowieka jako całość i jednocześnie dała szansę uzdrowienia tam, gdzie akademickie i medyczne podejście zamknęło swoje drzwi. Sama przeszłam daleką drogę od bycia schorowaną, do poczucia zdrowia, a tej przemiany dokonałam za pomocą Jogi i oczywiście ciężkiej pracy. Dlatego Joga jest nie tylko ścieżką rozwoju, ale przede wszystkim narzędziem do uzdrawiania człowieka na wielu poziomach. Wielu aspektów, których nauczam – doświadczyłam na sobie. Przez te wszystkie lata na moich zajęciach pojawiła się niezliczona ilość osób, których życie postawiło pod przysłowiową ścianą, zarówno w kwestii zdrowia, jak również w innych aspektach. Właśnie takim ludziom najchętniej pomagam, o ile są gotowi wykonać głęboką, rzeczywistą, wielokrotnie trudną pracę, bez względu na stan w jakim się znajdują. Mam doświadczenie w pracy z ludźmi przewlekle chorymi, po wypadkach, z najróżniejszymi kontuzjami, z problemami emocjonalnymi, z osłabionymi fizycznie i psychicznie, w aspekcie rehabilitacyjno-sprawnościowym, z osobami w podeszłym wieku, z kobietami w ciąży oraz ze sportowcami, dla których jest to uzupełnienie treningu właściwego, naprawianie ciała po urazach oraz łagodzenie negatywnych skutków danej dyscypliny sportowej. Jednym zdaniem, to czym się zajmuję, to terapia przez jogę.
Uczę Ashtangi również osoby zdrowe, które chcą rozwijać swoją praktykę za świadomością i zrozumieniem oraz pragną nabyć umiejętność samodzielnej praktyki i autokorekty.

Teatr Forum jako metoda pracy – warsztaty dla edukatorów, animatorów, pedagogów

data: 30 września- 1 października

godzina: 16 – 18.30

miejsce: sala warsztatowa (niski budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3)

oraz przestrzeń wokół Fabryki Sztuki

prowadzenie: Iga Załęczna

wiek uczestników: dorośli
czas:2x 150 min.

Celem warsztatów jest propagowanie i umożliwienie poznania metody pracy techniką Teatru Forum. Skierowane są do osób pracujących między innymi: w świetlicach środowiskowych, ośrodkach socjoterapii, domach pomocy społecznej, domach dziecka. W miejscach których podopieczni są szczególnie narażeni na społeczne wykluczenie.

Teatr Forum to metoda pracy z pogranicza teatru i edukacji, stworzona przez Augusto Boala. To interaktywna forma tworzenia spektakli, w której uczestnicy mają możliwość wpływu na przebieg scenicznej akcji przez ingerencję w strukturę przedstawienia. Problemy postaci scenicznych zwykle tożsame są z problemami „widzów aktorów”, dzięki czemu uczestnicy konfrontują się z własnymi

trudnościami i w bezpiecznej formie mogą wypróbować możliwe sposoby ich rozwiązania. Doświadczenie to wykorzystując metody aktywnego uczestnictwa uczy komunikowania złości, stawiania granic, mówienia o potrzebach. TF jest przestrzenią w której wielość proponowanych rozwiązań, umożliwia dostrzeżenie i analizę różnych punktów widzenia, budując tym samym umiejętność poszukiwania rozwiązań trudnych sytuacji i twórczego podejścia do problemów społecznych. Wybrana metoda pracy jest immanentną częścią koncepcji projektu, wykorzystuje techniki teatralne (improwizacja).

 

WAŻNE INFORMACJE!!!

Opłata za udział w warsztatach wynosi 5 zł od uczestnika.
W przypadku warsztatów rodzinnych opłata tylko za dzieci. Opiekunowie nie płacą.
Dorośli, którzy chcą wziąć udział w warsztacie indywidualnie dokonują opłaty 5 zł za osobę.
Płatność za udział w warsztatach przyjmujemy wyłącznie gotówką, przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA
mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
telefonicznie 42 646 88 65 w.30
W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię i nazwisko, ilość i wiek dzieci i ilość opiekunów).
System rezerwacji miejsc zamykamy o godz 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Fabryka Sztuki nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń umieszczanych na portalach społecznościowych poza wiedzą organizatora.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent