Twórcza RZECZYwistość – TEMAT: Syrena

Data wydarzenia: sobota 11.08.2018

Wstęp: 10

Poszukiwacze rzeczy - Zadania, zagadki i łamigłówki

Piękna, waleczna, warszawska. Jak do tego doszło, że mieszkanka morskich głębin znalazła się w Wiśle? Uczestnicy zajęć posłuchają legendy o sławnej pół kobiecie pół rybie. Wspólna zabawa pomoże zaobserwować różnice w przedstawieniach warszawskiej Syreny. Na koniec uczestnicy razem z opiekunami wykonają wizerunek symbolu Warszawy według swojego pomysłu.

Na spotkania z tego cyklu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami. Zajęcia są nastawione na doświadczanie i tworzenie. Inspiracją tych spotkań jest wybrany obiekt z naszego muzeum. Poznajemy go i badamy poprzez zabawy i ćwiczenia. Następnie eksperymentujemy przy użyciu różnych narzędzi oraz ciekawych technik plastycznych. Czasem dajemy ponieść się fantazji! Tworzymy w oparciu o zagadki, pytania, domysły, patrzymy na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Przede wszystkim dobrze się bawimy!

WSTĘP: 10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny)

MIEJSCE SPOTKANIA: MUZEUM WARSZAWY, Rynek Starego Miasta 42

TERMINY: druga sobota miesiąca godz. 11.00 i 15.00

REZERWACJĘ <<<kliknij>>>

WIĘCEJ INFO. <<<kliknij>>>

Rodzinne rysowanie Twórcza RZECZYwistość – od konkretu do twórczych działań
mw-logo muzeum warszawy

Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy to miejska placówka działająca w 11 lokalizacjach – składają się na nie: Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Ordynariatu Polowego, Korczakianum, …

Rynek Starego Miasta 28/42

sekretariat@mhw.pl

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.