Twórcza RzeczyWistość. Nowe warsztaty dla przedszkolaków

📅 piątek 10.11.2017 do sobota 18.11.2017
🎫 10zł
Twórcza RZECZYwistość – od konkretu do twórczych działań

W każdy drugi piątek i drugą sobotę miesiąca zastanawiamy się Co to? Kto to?Inspiracją tych spotkań jest wybrany obiekt z naszego muzeum. Poprzez zabawy i ćwiczenia poznajemy daną rzecz, badamy najprostsze zagadnienia z nią związane. Wszystko osadzone w otaczającej nas rzeczywistości. Następnie tworzymy przy użyciu różnych narzędzi oraz ciekawych technik plastycznych.

W trzeci piątek i trzecią sobotę miesiąca dajemy ponieść się fantazji! Co by było gdyby… to spotkania, na których patrzymy na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Tworzymy w oparciu o zagadki, pytania, domysły. Przede wszystkim dobrze się bawimy!

10.11.2017 godzina 16:00 Co to? Kto to? Kula.

Przesuwa się czy toczy? Ucieka czy jest nieruchomy? Gdzie ma górę a gdzie dół? Zabawy sensoryczne pomogą nam zbadać kształty różnych przedmiotów. Co to? Kto to? Kula. Do czego może służyć? Jak ją okiełznać? Pomyślimy o tym podczas konstrukcyjnej zabawy plastycznej.

17.11.2017 godzina 16.00 Co by było gdyby… chmury były jadalne?

18.11.2017 godzina 11:00, 15:00 Co by było gdyby… chmury były jadalne?

Okrągłe, kłębiaste, pierzaste, przybierają różne kształty, każdy potrafi w nich dostrzec coś innego. A co by było gdyby …chmury były jadalne? Czy kolor i smak byłyby powiązane? Inspiracji poszukamy w Gabinecie Widoków Warszawy.

Koszt zajęć: 10 zł od uczestnika

Ilość uczestników: maks. 15
Miejsce spotkania: Muzeum Warszawy,
Rynek Starego Miasta 42,