TwojRobot – zajęcia pozalekcyjne z robotyki dla dzieci

poniedziałek 29.08.2016 do piątek 30.09.2016

Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, matematyki, budowania robotów i świetnej zabawy!

Nie trzeba mieć żadnych specjalnych zdolności, wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Wiedza na zajęciach jest przekazywana poprzez zabawę i dlatego od 10 lat  kursy Twojrobot cieszą się ogromną popularnością.  Na rok szkolny 2016 przygotowaliśmy wyjątkowe zajęcia z robotyki w firmie semestralnej. Zajęcia odbywają się w tygodniu lub w weekendy.

Przebieg zajęć:
Dzieci w dwuosobowych zespołach budują robota według projektu, a następnie uczą się go ożywiać, czyli programować, tak by samodzielnie wykonywał misję, np. znalazł wyjście z labiryntu, pokonał tor przeszkód, przetransportował ładunek itd. Podczas zadań wykorzystujemy wiedzę z matematyki, informatyki i rozwijamy kreatywne i samodzielne myślenie u dzieci. Na koniec zajęć jest podsumowanie wiadomości i konkursy ze zbudowanymi robotami.
Kursy „TwojRobot.pl” zostały uznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako „Miejsce odkrywania Talentów” Odkryj i rozwijaj z nami zdolności dziecka.

 

  • Grupy wiekowe: 5-7 lat i 7-13 lat
  • Formy spotkań: pozalekcyjne, weekendowe,
  • Główne narzędzie dydaktyczne: Lego Mindstorms NXT

Kurs lego mindstroms twójrobot

Na zajęciach TwojRobot w bezstresowej atmosferze Twoje dziecko nauczy się:

♦ programować roboty ( pracodawcy doceniają u kandydatów umiejętność programowania)
♦ rozwinie zdolność logicznego myślenia ( to niezbędna umiejętność w dzisiejszym świecie),
♦ budować roboty ( konstruowanie rozwija kreatywność, pobudza do samodzielnego poszukiwania rozwiązań i uczy dzieci myślenia nie szablonowego, my wychodzimy poza sztywne ramy i rozwijamy te umiejętności w dzieciach)
♦ współpracować w grupie rówieśników ( jest to ważna umiejętność niezbędna do dobrego funkcjonowania w zespole w pracy i w życiu, poprzez realizację wspólnych projektów dzieci uczą się zwracać uwagę na zdanie drugiej osoby).
♦ polepszy obsługę komputera ( większość projektów wykonywana jest za jego pomocą).
♦ pozna zagadnienia naukowe z robotyki, informatyki,matematyki ( dzięki temu będzie wiedzieć więcej jak funkcjonuje otaczający je świat np. jak działa karta bankomatowa, po co jest kod kreskowy)

                                     GRAFIK ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH 2016

twójrobot grafik 2016
kontakt:

tel: 795-723-929 (pon-piąt 9.00-17.00),

wroclaw@twojrobot.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Robotyka i organizacja urodzin dla dzieci z twojrobot.pl

Invention-Group

Organizujemy przyjęcia okolicznościowe dla dzieci, półkolonie, obozy wakacyjne. Od kilku lat prowadzimy efektowne pokazy naukowe z fizyki oraz wykłady edukacyjne z różnych dziedzin. Zajmujemy się także prowadzeniem naukowych pokazów w centrach handlowych, na festynach i w …

Więcej

Adres:

Placówki: cała Polska (Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Kołobrzeg, Konin, Kościan, Kraków, Koszalin, Leszno, Lublin, Nowy Sącz, Olsztyn, Płock, Poznań, Radom, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław)
Centrala: Poznań


Kontakt:

513 045 846
info@twojrobot.pl
http://www.TwojRobot.pl

Zobacz także