Twoje dziecko nie słucha czy może nie słyszy?

ul. Woronicza 15 lok. 100, 02-625 Warszawa mapa

wtorek 07.06.2016 do poniedziałek 13.06.2016

CWRO_recepcja

Coraz więcej dzieci ma problemy z koncentracją, nie słyszy lub nie rozumie tego, co do nich mówimy. Są rozproszone, rozdrażnione, często bardzo zmęczone po powrocie ze szkoły lub z przedszkola. Powodem mogą być zaburzenia centralnego przetwarzania słuchowego.

Mówiąc prościej, nie ma fizjologicznych problemów ze słuchem, są za to problemy z docieraniem i zrozumieniem informacji, szczególnie gdy wokół jest hałas.

Dzieci takie z trudem rozumieją mowę, na przykład nie słyszą wydawanych poleceń (przez co często mają opinię nieposłusznych, nieuważnych, gapowatych), często proszą o powtórzenie wypowiedzi. Źle reagują na hałas lub odwrotnie – chętnie stymulują się głośnymi dźwiękami (nie potrafią w ciszy odrabiać lekcji). Co bardzo istotne często mają znaczne trudności z nauczeniem się języka obcego, mają problemy z wymową, słabo pamiętają nowo nauczone słowa.

Zupełnie za to inaczej funkcjonują jeśli rozmowa jest w spokojnym, cichym otoczeniu „jeden na jeden” wszystkie informacje wówczas do nich docierają. Dzieci są spokojniejsze, zdecydowanie lepiej funkcjonują. Zwykle rzadko zdarza się taki obraz w szkole:)

Oczywiście nie da się uniknąć hałasu, który jest w dzisiejszych czasach wszechobecny.

Wystarczy zajrzeć do szkoły podczas przerwy czy rozejrzeć się wokół – jesteśmy wręcz bombardowani dzwiękiem. Dodatkowo mnóstwo osób głośno słucha muzyki przez słuchawki na uszach, co także wpływa na jakość słyszenia.

Rozwiązaniem jest TRENING SŁUCHOWY JOHANSENA.

Metoda ta jest programem terapii dźwiękowej, w ramach której po szczegółowym badaniu d dziecko otrzymuje płytę ze specjalnie dobraną muzyką, której słucha codziennie w domu przez ok. 10 – 15 min. Postępy terapii kontroluje co 4 do 8 tygodni. Cały program stymulacji trwa 6-12 miesięcy.

Po przeprowadzeniu tego treningu, zdecydowanie zmniejsza się u dziecka drażliwość na dźwięki, poprawia się koncentracja i słyszalność mowy ludzkiej w otaczającym szumie.

Warto pomyśleć o takiej diagnozie, pozwoli ona pomóc dziecku na wczesnym etapie uniknąć problemów np. szkolnych (koncentracja), wychowawczych (zachowanie) emocjonalnych (niska samoocena), społecznych (wycofanie).

Problemy z zaburzeniami przetwarzania słuchowego dotyczą także dorosłych. Najbardziej widocznym, a zarazem wpływającym na życie osobiste i zawodowe objawem są na przykład obniżone umiejętności nauki języków obcych. Stymulacja słuchowa Johansena może pomóc również w takich przypadkach.

Zapraszamy do Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości na diagnozę oraz trening słuchowy. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.cwro.edu.pl tel. 0-22 847-95-42, tel./fax 0-22 847-95-41

Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości Sp. z o.o.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
centrum wspomagania i rozwoju osobowowści warsztaty i terapia

Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości

W ramach Centrum działają:

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Lekarska Poradnia Promocji Zdrowia oraz Placówka Kształcenia Ustawicznego.

Obejmujemy kompleksową opieką zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Zapewniamy także możliwość rozwoju osobistego oraz zawodowego.

Więcej

Adres:

ul. Woronicza 15 lok. 100, 02-625 Warszawa

Kontakt:

22 847 95 42; fax: 22 847 95 41
cwro@cwro.edu.pl
http://www.cwro.edu.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzykarodzicielstwo

Zobacz także